Dobry moment na naukę: odświeżony Pythonowy CheatSheet

Obecność na rynku licznych portali oraz szkół oferujących naukę online staje się,  jak nigdy, aktualnym tematem i przyciąga coraz więcej chętnych (nawet tych, którzy z takiej formy nauki nigdy przedtem nie korzystali). Każdy kryzys niektórym branżom daje mocno we znaki, a niektóre wznosi na pierwsze miejsca w notowaniach kolejnych i kolejnych zakupionych abonamentów. 

Państwowe uczelnie wdrażają wykłady przez Zooma, szkoły wysyłają uczniom zadania domowe z ograniczonym time-linem na ich wykonanie, a platformy e-learningowe zmniejszają koszty abonamentów na czas pandemii. Jako jeden z największych Pythonowych Software House’ów w Europie nie mogliśmy przejść obok tego tematu obojętnie i nie podzielić się z Wami zestawem porad i narzędzi na rozpoczęcie lub kontynuację nauki programowania w języku Python. 

Jeśli czas pandemii chcesz wykorzystać/przeznaczyć na naukę właśnie tego języka, serdecznie zapraszamy do lektury. 


Wszystko po kolei: jak zacząć przygodę z programowaniem 

Publikacje na różnych profilach social media oraz prognozy wskazujące na to, że branża IT będzie stosunkowo mniej dotknięta przez pandemię, znowu wyniosły na top kierunek programistyczny. 

Sposobów na rozpoczęcie nauki programowania jest mnóstwo i nie ważne, czy ukończyliście kierunek techniczny, czy humanistyczny – przy odrobinie chęci (no dobra, będzie potrzebna więcej niż odrobina) ta ścieżka jest dla Was otwarta. Na pokładzie STX Next mamy programistów, którzy są absolwentami takich kierunków jak astronomia, fizyka, filologia, geodezja i kartografia, matematyka, ekonomia i zarządzanie czy też filozofia. 

Jakiś czas temu zapytaliśmy naszych programistów bez stricte informatycznego wykształcenia, jak wyglądał początek ich kariery i co robili, by w ogóle zacząć programować. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich historii – oczywiście – jest intensywna nauka. Po więcej szczegółów zapraszamy do lektury naszego wpisu: Politechnika? Niekoniecznie! Jak zacząć przygodę z programowaniem?


Droga do Junior Python Developera

Kiedy mamy za sobą już kilka kursów i przeczytanych książek powstaje pytanie: i co dalej? Bardzo często na tym etapie potrzebujemy tzw. ‘bigger picture’, który pokaże nam co już wiemy, a czego nam jeszcze brakuje do wystartowania w roli Junior Python Developera. 

Bardzo dokładnie rozpisaliśmy ten temat w artykule: Nowy rok, nowy zawód: droga do Junior Python Developera. A kiedy już przebrniecie przez tę masę praktycznych porad, przygotowaliśmy dla Was również kilka rad na to Jak dostać pierwszą pracę jako programista


Pythonowe pogotowie: nowy STX-owy CheatSheet

Ci z Was, którzy mieli okazję odwiedzać siedziby STX Next w trakcie licznych warsztatów, na pewno kojarzą nasze firmowe Pythonowe Cheat Sheety (które do tej pory istniały tylko w wersji wydruku). Wszechobecne onlinowe życie zainspirowało nas do wydania odnowionej, zaktualizowanej i oczywiście digitalowej wersji Pythonowej ściągawki.

Gorąco zachęcamy do pobrania i korzystania: Python Cheat sheet


Meetupy Pythonowe

Mowa oczywiście o ich wersji online. Na początek polecamy zapoznanie się z naszym wpisem Nauka ma różne oblicza: meetupy Pythonowe, a w drugiej kolejności – wyszukanie meetupów odbywających się online i zahaczających o obszar Waszych zainteresowań. Nie zostawimy Was bez kilku świeżych propozycji z rynku: 


Last but not least: rekrutacja techniczna 

Zdajemy sobie sprawę, że procesy rekrutacyjne większości firm (w  tym IT) są obecnie wstrzymane. Mimo to większy wymiar wolnego czasu można wykorzystać na zapoznanie się z tym jak takie spotkania wyglądają i jakie pytania pojawiają się najczęściej. 

Jakiś czas temu zaprosiliśmy do wypowiedzi na ten temat naszych rekruterów technicznych, którzy w cyklu Poznajcie nas: Tech Recruitment Team STX podzielili się tym na co zwracają szczególną uwagę podczas rozmowy oraz jakich błędów warto nie popełniać będąc w roli osoby rekrutowanej. 


Życzymy owocnej nauki! 

Zdjęcie główne autorstwa Negative Space z Pexels

Przeczytaj również

Najciekawsze w Pozostałe

Wyprostuj się: ergonomia miejsca pracy

Ostatnie miesiące większości z nas upływają pod znakiem pracy zdalnej. Niemal z dnia na dzień znaleźliśmy się w sytuacji konieczności zaaranżowania  domowej przestrzeni na biuro. Praca w domu to nie tylko wyzwanie dla naszej psychiki, która często musi udźwignąć nieustanne przebywanie w tym samym otoczeniu, ale także dla naszego ciała. Większość swoich zadań wykonujemy zwykle […]

Druk 3D: 5 porad dla początkujących

Ostatnimi czasy o druku 3D jest coraz głośniej. Drukowanie przyłbic na potrzeby walki z pandemią przy pomocy drukarek 3D (czy to prywatnie czy komercyjnie) znów przyciągnęło uwagę do tej technologii oraz jej możliwości.  Wiecie czy nie, ale temat druku 3D nie jest obcy i dla nas, a szczególnie dla naszego pilskiego oddziału STX Next, w […]

PyPiła: popularny kurs programowania w Pythonie

Wielokrotnie powtarzamy, że dzielenie się wiedzą to jedna z naszych kluczowych wartości, którą staramy się pielęgnować poprzez organizację różnego rodzaju warsztatów oraz meetupów. Mamy za sobą wiele wydarzeń, które prowadziliśmy i z których jesteśmy ogromnie dumni. Tym razem chcemy opowiedzieć Wam o kursie, który obecnie przykuwa największą uwagę w naszym oddziale w Pile. Chodzi o […]

Czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania?