Nowe oblicze Has Powerów: jak wystartować z nowym warsztatem

Rok wdrożenia nowych technologii, w tym React Native i tradycja STX Next Has Power – co może oznaczać taka mieszanka? Zgadza się, React Native Has Power!

Do STX-owego cyklu darmowych warsztatów organizowanych od kilku lat w każdym z oddziałów właśnie dołączył długo oczekiwany event dedykowany dla programistów React, chcących sprawdzić jak działa React Native w praktyce.

Mimo kilkuletniej historii związanej z serią warsztatów Has Power, wystartowanie z zupełnie nowym tematem wiąże się z ogromem pracy naszych specjalistów React Native oraz zespołu Rekrutacji i Employer Brandingu. W przedostatnią sobotę października odbyła się pierwsza edycja RN Has Power w poznańskim biurze.

Dzisiaj podzielimy się z Wami zdobytą wiedzą, kilkuletnim doświadczeniem w organizacji warsztatów i naszymi błędami, które (mamy nadzieję :)) uwzględnimy przy kolejnych edycjach. Jak wystartować z nowym warsztatem? Zapraszamy do lektury!


Nic nie dzieje się samo z siebie

Rok 2018 jest rokiem nowych technologii w STX Next pod kątem technologicznego ekosystemu, który uzupełnia nasze Python-owe “serce”. W szeregi stacków technologicznych wszedł między innymi React Native.

Wdrożenie nowych technologii wnosi do organizacji nową wiedzę, którą tradycyjnie w STX-ie lubimy się dzielić. Nie poprzestaliśmy na wewnętrznych inicjatywach, takich jak hackathony, konferencje czy bezpośredni udział w projektach. Kolejnym krokiem były zewnętrzne eventy z udziałem naszych specjalistów React Native.

Pierwsze STX-owe React Navite Has Power zostały zainaugurowane w październiku przez Roberta Kulińskiego i Kamila Rykowskiego – specjalistów z poznańskiego i gdańskiego oddziału.

W najbliższą sobotę, 17 listopada, chłopaki poprowadzą druga edycję RN Has Power w gdańskim oddziale STX Next. Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana udziałem, śmiało aplikuj!

Co chcemy osiągnąć?

Kilkuletni cykl darmowych eventów z serii Has Power zawsze miał jeden i ten sam cel – dzielenie się wiedzą! Przekazywanie wiedzy pomaga uczyć się i rozumieć rzeczy w inny sposób, ma także pozytywny wpływ na  rozwijanie umiejętności mentorskich i nabieranie wprawy w wystąpieniach publicznych. Dzielenie się wiedzą nie boli i sprawia niesamowitą frajdę, kiedy widzisz zadowolonych i dziękujących uczestników eventu.

Plan, agenda, timing

Żaden z projektów, mały czy duży, nie obejdzie się bez planowania. Jeśli jesteś częścią zespołu Rekrutacji i EB – skonsultuj z prelegentami agendę warsztatów, zagadnienia techniczne, deadliny i wymagania techniczne warunkujące uczestnictwo w warsztatach.

Facebook, Linkedin, Blog – promocja

Wyjście na rynek IT z tematyką, z którą firma (jeszcze) nie jest kojarzona, jest, wbrew wszechobecnej popularności kursów programowania, niełatwym zadaniem. Przebicie się przez ogromną ilość dostępnych kursów również nie ułatwia wystartowania z nowym eventem. Trzeba spróbować innych kanałów promocji i dotarcia do potencjalnie zainteresowanych uczestników.

W naszym przypadku najbardziej sprawdziła się płatna kampania wydarzenia na Facebookuzajawka o warsztatach na blogu i LinkedIn oraz promocja wydarzenia wśród STX-owiczów.

Praca bez wyzwań byłaby nudna

Eventy Has Power organizujemy już kilka lat, ale za każdym razem mierzymy się z tym samym wyzwaniem: wybrać ze wszystkich zgłoszeń osoby, które zaprosimy na spotkanie (rekordową ilość zgłoszeń otrzymaliśmy przy wrocławskim Python Has Power basic – było ich aż 140!).

Aby ułatwić sobie to zadanie, w formularzu zgłoszeniowym umieszczamy dodatkowe pytania sprawdzające motywację oraz zadania weryfikujące poziom znajomości konkretnego zagadnienia lub obszaru.

Zaplanuj komunikację

Szczegółowa agenda oraz godziny, terminy zgłoszeń i zamknięcia zapisów, podziękowanie za aplikację i decyzja w sprawie uczestnictwa – właściwa komunikacja przed warsztatami jest bardzo istotna.

Unikniemy tym samym dodatkowych i powtarzających się wiadomości od zainteresowanych oraz zbudujemy pozytywny wizerunek o firmie, a przede wszystkie o sobie, jako osobie/osobach odpowiedzialnych za organizację warsztatów.

Zbierz feedback

Organizacja i planowanie projektu zawsze wiążę się z ryzykiem, że coś może pójść nie po naszej myśli. Warto uczyć się na błędach, ale warto też powtarzać i usprawniać to, co się sprawdziło. W jaki sposób możemy te obszary zidentyfikować? Poproś o feedback, dzięki któremu z pewnością szybko zidentyfikujesz co poszło sprawnie, a co można zmienić przy kolejnych wydarzeniach.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Najciekawsze w Wydarzenia

Druk przyłbic w pilskim STX Next: jak to się zaczęło?

Nie od dziś znane są nam fakty dotyczące szeroko wykorzystywanych właściwości druku 3D. Ale czym on właściwie jest i na czym polega jego “moc” w obecnych czasach? Otóż dany obiekt drukowany jest warstwa po warstwie za pomocą różnych materiałów oraz różnych technologii. W taki sposób otrzymać możemy każdy odpowiednio zaprogramowany wcześniej model. Silny team z […]

STX Next Dev Academy: cenna lekcja nauczania

Czy w 6 sobót można z junior developera stać się zaklinaczem Pythona? Można, jeśli uczysz się od najlepszych praktyków, którzy wiedzą na czym naprawdę warto się skupić, tworząc kod, którego nie powstydzi się żaden programista! W STX Next wierzymy, że jednym z przywilejów bycia ekspertem jest nie tylko posiadanie wiedzy, ale przede wszystkim możliwość dzielenia […]

Rok 2019 w STX Next | Plan wykonany w 200%

Ponad 150 nowych osób dołączających do STX-a, prawie tyle samo eventów wewnętrznych i zewnętrznych organizowanych przez firmę. Do tego długo oczekiwane przenosiny naszej siedziby w Poznaniu do nowej lokalizacji, pierwszy event z serii Has Power za granicą, otwarcie oddziału firmy w Holandii, a także pierwsza, zewnętrzna konferencja IT Power Summit. Rok 2019 był dla nas […]

Czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy!