STX Next na Just Join Olympics,
czyli turkusowe koszulki w akcji

Pierwsze wrażenie po wejściu na Stadion Leśny w Sopocie? Zielono, rześko, słonecznie, z megafonów rozlega się zaangażowany głos spikera, po murawie przechadzają się zawodnicy w kolorowych koszulkach, a pośród nich wyróżniają się turkusowe barwy STX-a  – niemal czuć wibrującą w powietrzu energię i wszechobecne podekscytowanie. Wracamy do wydarzeń z 5 września, aby przypomnieć sobie, jakim próbom zostali poddani zawodnicy Just Join Olympics 2021, czyli Ogólnopolskiej Olimpiady dla Programistów.

Zawody te zapiszą się w sportowej historii STX Next z kilku powodów. Po pierwsze, to nasz debiut w tego typu zawodach, po drugie – w końcu mogliśmy zobaczyć się w większej grupie na żywo i – last but not least – wróciliśmy ze złotem w klasyfikacji medalowej firm z całej Polski (7 zdobytych medali!) oraz srebrem dla Norberta Szpakowskiego w klasyfikacji indywidualnej programistów. Śmiało możemy więc uznać, że jak na 10 dyscyplin, to więcej niż przyzwoity wynik.

Naszym zawodnikom zdecydowanie przypadły go gustu dyscypliny biegowe. Sprint z laptopem przyniósł złoto Norbertowi Szpakowskiemu reprezentującemu pilski oddział oraz srebro Davidowi Solomonowi z działu Node.js. O niecałe 2 sekundy wolniej pobiegli Mateusz Littwin i Mateusz Mróz z Gdańska oraz Adrian Przybylski z Piły, co zapewniło im kolejno 11., 12. oraz 13. miejsce. Ze srebrnym medalem ukończyliśmy również sztafetę, czyli Scrum olimpijski – tym razem do złota zabrakło zaledwie 00.09 sekundy. Z kolei Skok przez firewall to kolejny brąz – dla Norberta Szpakowskiego oraz 4. miejsce Davida Salomona.

Bieg na 1024 metry nie przyniósł nam co prawda medalu, ale to właśnie ta dyscyplina wielu osobom przyniosła najwięcej satysfakcji. – Trenuję szybkie biegi i od początku nastawiałem się na sprint. Wiedziałem, że mogę mieć w nim spore szanse, ale największym wyzwaniem był… bieg na 1024m. Ze względu na długość dystansu mogłem naprawdę dać z siebie wszystko – mówi nasz złoty medalista Norbert. Jego entuzjazm podziela reprezentujący dział Machine Learning Krzysiek Jurkiewicz: – W biegu na 1024m podobała mi się rywalizacja z innymi zawodnikami na bieżni i brak konieczności podejmowania prób przed startem.

Zupełnie inny charakter miał Work-life balance, czyli utrzymywanie równowagi na trickboardzie. – Bardzo spodobało mi się balansowanie, co jest zabawne, bo w życiu prywatnym nie zawsze mi to wychodzi – śmieje się Mateusz Kukawski z wrocławskiego oddziału. Niekwestionowanym zwycięzcą tej konkurencji jest jednak Michał Danielewicz z Gdańska, który stał na desce z obciążeniem w postaci kilku cegieł równo 56 min i 12 s, co zapewniło mu złoty medal. Mógłby stać nawet dłużej, ale – jak stwierdził – znudziło mu się.

Cegły poszły w ruch również w konkurencji o tajemniczej nazwie Wykręcanie deploya, która jest niczym innym jak programistyczną wersją zegara z Mistrzostw Strongman. Nie jesteśmy zwolennikami piątkowych deploymentów, więc tym razem ustąpiliśmy pola innym firmom. Znacznie łaskawszy dla naszych zawodników okazał się Spacer dewelopera (farmera) z obudowami komputerów pełnymi cegieł. Tu po brązowy medal ponownie sięgnął… Norbert Szpakowski!

Nie mniejszej krzepy wymagało Pchnięcie monitorem, w którym reprezentujący łódzki oddział STX Next Wojciech Najda z wynikiem 12,03 metra wywalczył brązowy medal. Nieco dalej, bo na 5. miejscu uplasował się kolejny zawodnik z Łodzi, Kacper Skowroński w Rzucie dyskiem twardym. – Trochę żałuje, że nie przemyślałem techniki przy rzucie dyskiem. Teraz zrobiłbym to inaczej, ale nie będę zdradzał jak. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się poprawić wynik – mówi jeden z naszych zawodników.

Zdecydowanie musimy jeszcze poćwiczyć Składanie klawiatury na czas, ale to zostawiamy sobie na długie jesienne wieczory i kolejną edycję Just Join Olympics. Tymczasem z serca dziękujemy organizatorom oraz wszystkim zawodnikom i po cichu liczymy na… Zimowe Igrzyska Olimpijskie!

Przeczytaj również

Najciekawsze w Wydarzenia

To nie czas na obojętność. STX Next i działania dla Ukrainy

Poziom zaskoczenia związanego z niesprowokowaną agresją Rosji można opisać na skali w tych samych wartościach, co ludzką pomoc Ukrainie w odpowiedzi na tę inwazję. Zaangażowanie, samoorganizacja i chęć pomocy przeszła oczekiwania być może nawet samych pomagających. Bo to, do czego jesteśmy zdolni, często ujawnia się właśnie podczas kryzysów. Kryzys, z którym mamy do czynienia obecnie, […]

Hydepark: poznajmy się na nowo

Koronawirus mocno zmienił postrzeganą przez nas “normalność” i dał do zrozumienia, że wiele aspektów naszego życia zawodowego ulegnie zmianie. Część z nas przez okres wakacyjny będzie nadal pracowała z urządzonych domowych biur, a część będzie powoli wracać do tzw. “normalności” znanej nam sprzed 3 miesięcy. Powrót do biura, w którym nie było nas ponad 3 […]

PyPiła: popularny kurs programowania w Pythonie

Wielokrotnie powtarzamy, że dzielenie się wiedzą to jedna z naszych kluczowych wartości, którą staramy się pielęgnować poprzez organizację różnego rodzaju warsztatów oraz meetupów. Mamy za sobą wiele wydarzeń, które prowadziliśmy i z których jesteśmy ogromnie dumni. Tym razem chcemy opowiedzieć Wam o kursie, który obecnie przykuwa największą uwagę w naszym oddziale w Pile. Chodzi o […]

Czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania?