Merytorycznie i integracyjnie. O Tech Power Summit 2018 słów kilka

Ponad 200 uczestników, 7 godzin wykładów i prelekcji związanych głównie z tematyką Machine Learning, Serverless, językiem Go czy React Native, poprzedzonych długimi godzinami przygotowań – zarówno tych merytorycznych, jak i organizacyjnych. W kwietniową sobotę niemal cały STX Next i jego wyśmienici goście zjechali się do Poznania, by uczestniczyć w organizowanej już po raz czwarty konferencji Tech Power Summit. Zobaczcie, co tego dnia działo się w Poznaniu!

Jeśli flagi z logiem STX Next rozstawione przed hotelem Sheraton widoczne są z odległych przystanków, jedno jest jasne: to właśnie STX rządzić będzie tego dnia w poznańskim hotelu Sheraton. Nie inaczej było w jedną z kwietniowych sobót, gdzie ponad 200 osób wzięło udział w konferencji w tym roku skupionej na nowych technologiach.

Nowe technologie na tapecie

– Tegoroczną konferencję chcemy zbudować wokół nowych technologii – zapowiadał jeszcze w styczniu podczas spotkań w każdym biurze STX Next Łukasz Koczwara, Service Delivery Director STX-a. – Agenda tegorocznego eventu zostanie napakowana zostanie prelekcjami związanymi z Machine Learning, Serverless, Golang czy React Native, wszystko po to, by umożliwić wdrożenie nowych technologii do firmy – uzupełniał Łukasz.

Konfa1.jpg

I rzeczywiście. Zaprezentowanie możliwości, jakie dają nowe technologie, dzielenie się dobrymi praktykami czy wreszcie – możliwość podejrzenia, jak do implementacji podeszli inni, którzy w określonej technologii mają już niemałe doświadczenie – to tylko niektóre z celów, jakie postawili sobie organizatorzy konferencji. Jej agenda napakowana była dużą ilością tematów technicznych takich, jak chociażby:

  • Chalice – AWS Lambda microframework
  • Keynote – Machine learning on microcontrollers
  • Similar but different – comparing Python and Go syntax
  • Keynote – Working 30 months on React Native with 30 developers
  • Computers playing computer games – or – using Machine Learning for solving simple computer games
  • Keynote – Building a high performance crypto-asset trading platform
nowe_grupowe.jpg

Wśród prelegentów zaś znaleźli się: Jan Jongboom (reprezentujący ARM), Florian Rival z BAM Technology oraz Jerney Makovsek, pracujący na co dzień w Blocktrade.com, mocno wspierani przez współpracowników STX-a: Piotra MaksimczykaWojtka LichotęSebastiana BuczyńskiegoTomka Maćkowiaka oraz Radka Jankiewicza

Było rzeczowo i merytorycznie, a uczestnicy konferencji chwalili zarówno poziom wykładów, jak i samą organizację.

– Wielkie chapeau bas dla organizatorów – zachwalał poziom konferencji Krzysiek Jabłoński, na co dzień pełniący rolę Scrum Mastera we wrocławskim oddziale STX Next.

Merytoryka i zabawa

– Powiem szczerze, zastanawiałem się, na ile przystępnie zostaną przedstawione – jakby nie patrzeć – nowe dla mnie tematy. Nie zawiodłem się, to była naprawdę mocna merytorycznie sobota – uzupełnił jeden z developerów.

Zebranie tylu osób w jednym miejscu stworzyło znakomitą okazję do skierowania kilku słów do wszystkich zgromadzonych osób przez Macieja DziergwęCEO STX Next.

Poza samym podsumowaniem eventu, Maciej opowiedział o dynamicznym wzroście firmy, skupiając uwagę innych nie tylko na wartościach, którymi kierują się jej współpracownicy, ale także na rozwoju kompetencji i działów Product Design oraz Marketingu i Sprzedaży.

nowe_integracyjne.jpg

Sama konferencja, poza stworzeniem możliwości do dzielenia się wiedzą, miała także duży walor integracyjny. Tradycyjnie wieczorem odbył się uroczysty bankiet, na którym wspólna zabawa współpracowników, klientów i zaproszonych gości trwała do późnych godzin nocnych.

– Było wspaniale! – podsumowała event Agnieszka Słodkowska. – Dziękujemy za fenomenalny event – nogi bolą aż do dzisiaj – uzupełniała. – To jak? Kiedy kolejny Summit? – dopytywała jedna z uczestniczek.

Doskonale znamy odpowiedź. Mniej więcej za rok o tej samej porze! Do zobaczenia!

Konfa_5.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Najciekawsze w Wydarzenia

Druk przyłbic w pilskim STX Next: jak to się zaczęło?

Nie od dziś znane są nam fakty dotyczące szeroko wykorzystywanych właściwości druku 3D. Ale czym on właściwie jest i na czym polega jego “moc” w obecnych czasach? Otóż dany obiekt drukowany jest warstwa po warstwie za pomocą różnych materiałów oraz różnych technologii. W taki sposób otrzymać możemy każdy odpowiednio zaprogramowany wcześniej model. Silny team z […]

STX Next Dev Academy: cenna lekcja nauczania

Czy w 6 sobót można z junior developera stać się zaklinaczem Pythona? Można, jeśli uczysz się od najlepszych praktyków, którzy wiedzą na czym naprawdę warto się skupić, tworząc kod, którego nie powstydzi się żaden programista! W STX Next wierzymy, że jednym z przywilejów bycia ekspertem jest nie tylko posiadanie wiedzy, ale przede wszystkim możliwość dzielenia […]

Rok 2019 w STX Next | Plan wykonany w 200%

Ponad 150 nowych osób dołączających do STX-a, prawie tyle samo eventów wewnętrznych i zewnętrznych organizowanych przez firmę. Do tego długo oczekiwane przenosiny naszej siedziby w Poznaniu do nowej lokalizacji, pierwszy event z serii Has Power za granicą, otwarcie oddziału firmy w Holandii, a także pierwsza, zewnętrzna konferencja IT Power Summit. Rok 2019 był dla nas […]

Czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy!