5. edycja Tech Power Summit | Fokus na technologie

Marzec to zawsze wyjątkowy miesiąc dla STX Next. Na początku marca świętowaliśmy 14. urodziny STX-a, drugi rok z rzędu pojawiliśmy się na liście Financial Times 1000: Najszybciej rozwijających się firm w Europie, a w minioną sobotę miała miejsce jubileuszowa, piąta edycja Tech Power Summit!

Serdecznie zapraszamy do krótkiej relacji oraz podsumowania corocznej konferencji technologicznej organizowanej przez STX Next.


Fokus na technologie

Rok 2018 był dla nas równie wyjątkowy – był to rok wdrożenia nowych technologii i zarazem otwarcie zupełnie nowego rozdziału w historii firmy.  

– Jeśli zarówno współpracownicy, rynek, jak i klienci adresują do firmy chęć podążania za nowymi technologiami, nie pozostaje nic innego, jak zacząć działać – zapowiadał równo rok temu Łukasz Koczwara, Service Delivery Director. 

_AAD3987.jpg

W tym roku, Summit-owa scena uginała się od merytoryki i praktyczności tematów, które jeszcze rok temu poniekąd były dla nas nowością. React NativeProduct DesignMachine Learning Blockchain; nie zabrakło oczywiście tematów związanych z naszą core-ową technologią Python.

Wśród prelegentów w tym roku znaleźli się Bartek KlukaczewskiPaweł JurdeczkaJerzy KowalskiMaciej UrbańskiTomasz MaćkowiakKrystian RóżyckiRobert MusiłWiktor PawlikSebastian Buczyński i oczywiście na koniec nie zabrakło podsumowania Maćka Dziergwy.

Agenda Summitowa była napakowana technicznymi występami, między innymi:

  • React Native with Serverless – Focus on the Product, not the code
  • From the product NEED to a product DONE: A step-by-step framework to kick-off new initiatives and expand existing products fast
  • What’s new in word vectors?
  • Seeing thru Python’s eyes
  • When the student becomes the master – or – reinforcement learning in computer games AI
  • How virtual but real architecture can help save your time and money
  • How to make your web app run faster?
  • Usability Testing in Product Development: How to validate solutions with end-users
  • Smart Contracts in action – Blockchain applied
DSC_5434.jpg

Podczas niektórych występów nie zabrakło pytań, oklasków i elementów rywalizacji. Prezentacja Tomka Maćkowiaka, doświadczonego programisty z poznańskiego STX-a, na temat wykorzystywania uczenia maszynowego w grze wywołała burzliwe emocje, kiedy to Adam Srebniak, UX/UI Designer, grając w grę ze sztuczną inteligencją pokonał bota o jedną sekundę.

Merytorycznie i integracyjnie

 W STX-ie pracuje prawie 300 osób i Tech Power Summit jest jedną z niewielu okazji do zebrania wszystkich współpracowników z 5 lokalizacji w jednym miejscu.

013.jpg

Na konferencji ciepło witamy naszych klientów i sympatyków STX oraz korzystamy z okazji, aby się lepiej poznać, wymienić się doświadczeniami i porozmawiać o nowych trendach technologicznych. Na samym początku Summit był wydarzeniem skierowanym na integrację i poznanie współpracowników, ale z czasem przekształcił się w wydarzenie technologiczne. 

Tech Power Summit – to wciąż świetna okazja na integrację, którą łączymy z zapewnieniem wyjątkowej wartości edukacyjnej dla wszystkich, którzy w nim uczestniczą – mówi Maciej Dziergwa, CEO STX Next.

Chapeau bas dla organizatorów

STX stale rośnie i się rozwija. Tegoroczna edycja Tech Power Summit dla wielu osób była pierwszą okazją, aby spotkać niemal całą załogę STX-a, przybić piątkę z osobami, z którymi na co dzień widzimy się na Hangouts czy słyszymy się na Zulipe.

– To był wspaniały dzień. Poznałem fantastycznych ludzi i zyskałem wiele cennych insightów. Nie mogę się doczekać 2020 roku. Dobra robota STX Next! Brawa dla organizatorów: Anety Grzymskiej i jej zespołu! – tak to podsumował Łukasz Gmys, Marketing Manager, na swoim profilu LinkedIn.

Do zobaczenia za rok!
techpowersummit2019.png

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Najciekawsze w Wydarzenia

Druk przyłbic w pilskim STX Next: jak to się zaczęło?

Nie od dziś znane są nam fakty dotyczące szeroko wykorzystywanych właściwości druku 3D. Ale czym on właściwie jest i na czym polega jego “moc” w obecnych czasach? Otóż dany obiekt drukowany jest warstwa po warstwie za pomocą różnych materiałów oraz różnych technologii. W taki sposób otrzymać możemy każdy odpowiednio zaprogramowany wcześniej model. Silny team z […]

STX Next Dev Academy: cenna lekcja nauczania

Czy w 6 sobót można z junior developera stać się zaklinaczem Pythona? Można, jeśli uczysz się od najlepszych praktyków, którzy wiedzą na czym naprawdę warto się skupić, tworząc kod, którego nie powstydzi się żaden programista! W STX Next wierzymy, że jednym z przywilejów bycia ekspertem jest nie tylko posiadanie wiedzy, ale przede wszystkim możliwość dzielenia […]

Rok 2019 w STX Next | Plan wykonany w 200%

Ponad 150 nowych osób dołączających do STX-a, prawie tyle samo eventów wewnętrznych i zewnętrznych organizowanych przez firmę. Do tego długo oczekiwane przenosiny naszej siedziby w Poznaniu do nowej lokalizacji, pierwszy event z serii Has Power za granicą, otwarcie oddziału firmy w Holandii, a także pierwsza, zewnętrzna konferencja IT Power Summit. Rok 2019 był dla nas […]

Czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy!