poznań

O biurze

Poznański oddział jest dla nas wyjątkowy z dwóch powodów:
jest kolebką STX Next - to właśnie w Poznaniu, ponad 17 lat temu, otwarty został pierwszy oddział firmy. To także centralny punkt na STX-owej mapie Polski: to największy oddział, do którego cyklicznie zjeżdżają się STX-owicze ze wszystkich lokalizacji, i siedziba STX-owych zespołów Sales, Product Design oraz Growth&Marketing.


Poznański STX Next

Poznańska siedziba jest pod stałą opieką doświadczonej kadry managerskiej: Łukasza Tuszyńskiego pełniącego rolę Head of Service Delivery oraz naszych Service Delivery Managerów: Łukasza Nowaka, Michała Szmigasa i Wojtka Małłka. Poznański STX Next to nie tylko developerzy, testerzy i Agilowcy, to również niezwykle doświadczony dział Product Design kierowany przez Marcina Siemieńskiego, dział Sales, którego Headem jest Matthew Harris oraz dział Growth, którym kieruje Łukasz Gmys.

Mamy na pokładzie pranksterów, muzyków, koneserów steków, burgerów i kraftowych piw, wegetarian, wegan, domorosłych cukierników, organizatorów konwentów fantasy, kibiców Kolejorza, biegaczy, rowerzystów, żeglarzy, psiarzy, kociarzy, fanów planszówek, twórców gier, fotografów, spełnionych rodziców, społeczników o wielkim sercu czy też lingwistów. Wspólnym mianownikiem w tym przypadku jest pasja i poczucie humoru.


Nasze piękne biuro jest efektem pracy naszego Product Design Teamu, samo biuro ma bogate życie wewnętrzne, dzieje się u nas naprawdę dużo. Gdy nie pracujemy lubimy… kodować, dlatego też często spotykamy się przy okazji hackathonów, a także gościmy w naszych murach lokalne społeczności programistyczne, testerskie i agilowe.

Podobnie do pilskiej załogi jesteśmy miłośnikami jedzenia, m.in. gościmy foodtrucki, świętujemy słodyczami (i nie tylko) nawet nieistniejące święta.


Każdy z pokoi projektowych ma swój indywidualny klimat

W jednym z nich przez długi czas znajdowała się hodowla patyczaków, w innym wisiał plakat słynnej popowej piosenkarki, gdzie indziej można znaleźć ogrodową czaplę, plastikowego flaminga czy też plastikową figurkę prawdopodobnie przedstawiającą cyrkowca. Zdarzyło się nam nawet prowadzić live-streaming z wykluwania się jajka dinozaura.

STX Next to są przede wszystkim ludzie. Poznaj część naszego poznańskiego zespołu oraz to, co jest dla nas ważne w codziennej współpracy i kulturze organizacyjnej.

JavaScript Developer
Artur Konieczny

To, co mnie najbardziej zaskoczyło w pracy w STX Next, to wielkie zaufanie - od pierwszego dnia pracy trafiałem do projektów, gdzie jako zespół byliśmy za nie odpowiedzialni i wzajemnie motywowaliśmy się do działania, aby dostarczyć jak najlepszy produkt klientowi. Ponadto podoba mi się przyjazna i rodzinna atmosfera, zawsze można spotkać kogoś w kuchni i chwilę porozmawiać. Dodatkowo jest sporo mniejszych i większych wydarzeń integracyjnych i wiele uśmiechniętych twarzy na korytarzach :)

Software Tester
Victoria Kruczek

Praca w STX-ie to praca ze specjalistami, od których można się wiele nauczyć. Rozwój jest wspierany nie tylko poprzez budżet szkoleniowy, ale też bezpośrednio w zespole. Do pracy przychodzi się z uśmiechem na twarzy, wszyscy wspieramy się nawzajem :)

Python Developer
Paweł Kowalski

STX Next to wielka szansa dla ambitnych. Nie musisz od razu wiedzieć wszystkiego o każdej technologii, ale niech każde zadanie będzie dla Ciebie kolejnym wyzwaniem. Takiej postawy nauczył mnie STX i dzisiaj wiem, że nie ma technologicznych problemów nie do rozwiązania. Do tego świetna atmosfera i wiele okazji do integracji i nauki. IT to branża, gdzie cały czas poznajesz nowe rzeczy, a tutaj masz idealne warunki do rozwoju. Więc jeśli jesteś osobą z otwartą głową, to będzie dla Ciebie świetne miejsce pracy.

Nadchodzące eventy

Wydarzenia

Hackathony, lightning talks, planszówki, integracje większe i mniejsze - zobacz jakie wydarzenia organizujemy w poznańskim oddziale, jak się integrujemy i jak spędzamy swój pozaprojektowy czas.

Planszówkowo i kinowo

Jesteśmy wieloletnimi i oddanymi fanami planszówek i kinematografii, co miesiąc wspólnie wychodzimy do kina i organizujemy wieczory planszówkowe. Przez pewien czas tworzyliśmy nawet własną grę (i wciąż wierzymy, że kiedyś ujrzy światło dzienne!).

Hackathony

Specjalizujemy się w wewnętrznych hackathon-ach, które w większości przypadków są inicjatywą naszych specjalistów. Mieliśmy już okazję świetnie bawić się w ramach hackathonu Machine Learning, Internet of Things, Computer Vision czy też wspólnie tworzyć aplikacje ulepszające nasze biurowe życie.

Lightning Talks

Co miesiąc organizujemy wewnętrzne Lightning Talki, które służą wymianie wiedzy między zespołami i oddziałami. W każdą ostatnią środę miesiąca mamy okazję wysłuchać 3-4 prelegentów, którzy opowiadają o nowinkach technologicznych, ciekawych problemach projektowych i dzielą się dobrymi praktykami.

Wewnętrzne warsztaty

Uczymy się od siebie nawzajem. Chętnie organizujemy wewnętrzne warsztaty, by doświadczeni pracownicy mogli dzielić się swoją ekspercką wiedzą lub wymienić się doświadczeniem z innymi zespołami i podyskutować w ramach sesji bring your own problem. Tym sposobem mamy za sobą warsztaty z Elixira, Pythona dla osób nietechnicznych, zadań Product Owner-skich dla testerów i wiele innych.

Meetupy

Organizowanie czy goszczenie przeróżnych meetupów w murach STX Next jest wpisane w DNA naszej organizacji. Regularnie gościmy poznańską społeczność Pythonistów - PyRę, co tydzień spotyka się u nas grupa Code for Poznań, czy też współorganizujemy spotkania Agile Open Space.

Akcje charytatywne

Za sprawą wielu STX-owych społeczników o wielkim sercu, regularnie udzielamy się społecznie czy to uczestnicząc w akcji Szlachetna Paczka, czy wspierając jeden z poznańskich Domów Dziecka.

Dowiedz się więcej o naszych wydarzeniach na blogu

Kontakt

Masz pytania?