STX Next przyjęty do Koalicji na rzecz Przyjaznej Rekrutacji!

W dzisiejszych czasach coraz częściej to praca szuka człowieka, a nie człowiek pracy. Dlatego, by firma mogła współpracować z najlepszymi z najlepszych, potrzebny jest skuteczny, ale też przyjazny rozmówcy proces rekrutacyjny. W końcu to on zadecyduje o tym, jakie wrażenia o organizacji zostaną w głowie ubiegającego się o stanowisko. W STX-ie na przestrzeni ostatnich lat postanowiliśmy zadbać o to, by ci, którzy w przyszłości mogą zostać naszymi kolegami i koleżankami, wspominali rekrutację jak najlepiej. Nasze starania zostały docenione i dziś możemy pochwalić się tym, że zostaliśmy przyjęci do Koalicji na rzecz Przyjaznej Rekrutacji!

Czym tak naprawdę jest Koalicja Przyjazna Rekrutacja?

Koalicja istnieje od czerwca 2013 roku. Jej głównym celem jest zrzeszenie organizacji, które podejmują konkretne działania, by cały proces rekrutacyjny był dobrze zorganizowany i stawiał doświadczenia kandydata w centrum. Mowa tu m.in. o rzetelności, otwartości, czy klarowności i sprawnym przepływie informacji. Dla członków koalicji liczy się szacunek dla rozmówcy i partnerskie podejście. Celem jest także stałe podnoszenie kompetencji i dzielenie się wiedzą w dziedzinie zarządzania procesami rekrutacji. Obecnie koalicja zrzesza ponad 350 firm. Cieszymy się zatem, że udało nam się zostać jej częścią!

STX chce, byś poczuł się jak w domu!

Skąd obecność STX w koalicji? Podczas naszej rekrutacji staramy się być tak dobrze zorganizowani i empatyczni, jak tylko możemy. W związku z tym, oferty pracy, które publikujemy, są na tyle rozbudowane, by jak najlepiej oddawały specyfikę danego stanowiska. Dodatkowo lwia część naszych ofert zawiera informacje na temat przewidywanych widełek wynagrodzeń, a także benefitów, na które mogą liczyć nasi współpracownicy.

Dodatkowo jako STX Next dbamy o szereg różnych udogodnień. Chcemy, by kandydaci czuli się przez nas dobrze zaopiekowani. Mowa chociażby o indywidualnemu podejściu czy doborze odpowiednich narzędzi wspierających rekrutację zdalną. Jednocześnie dążymy do tego, by proces rekrutacyjny był możliwie jak najkrótszy. Warto zaznaczyć, że nasze pytania zawsze są na temat i każde z nich ma na celu lepsze poznanie rozmówcy. Poza tym, po całym procesie każdy z kandydatów otrzymuje feedback – bez względu na to, czy rozpoczynamy z nim współpracę.

Cały czas idziemy do przodu

Rekrutacja w STX-ie ciągle ewoluuje. Jakiś czas temu wdrożyliśmy też system do zdalnego podpisywania dokumentów, dzięki czemu kandydaci mogą zaoszczędzić nie tylko papier, ale i czas. – Pełna cyfryzacja procesu formalizacji współpracy, podpisywanie dokumentów online, daje możliwość 100% zawarcia umowy już w ciągu godziny-dwóch od przyjęcia oferty – mówi Anna Hofmann-Samelak, nasza Compensation & HR Administration Lead.

Ważne dla nas jest to, by kandydaci mogli zapoznać się z kulturą i etosem pracy, którymi kierujemy się w STX Next. Dlatego na naszej stronie internetowej opublikowaliśmy Culture Booka oraz Kartę Etyki. Dokładnie wyjaśniają one, jakie są nasze cele, wartości oraz do czego dążymy jako społeczność. Dzięki temu ludzie z zewnątrz mogą lepiej poznać naszą organizację, jej historię, rozwój, a także plany. Warto dodać, że w naszym przypadku to nie tylko slogany! Zarówno Culture Book, jak i Karta Etyki powstały po wielu latach istnienia organizacji. Dlatego oddają one to, jakimi jesteśmy na co dzień, a nie ustanawiają sztucznie nowego organizacyjnego ładu.

Kandydaci sami do nas wracają!

– Wysoka dbałość o jakość rekrutacji jest zaszyta w DNA naszej organizacji – mówi Bogna Pasterska, Head of Recruitment. – Od lat kładziemy duży nacisk na rzetelne, profesjonalne i pełne empatii podejście do kandydatów, z którymi chcemy budować relacje dłuższe niż sam proces rekrutacji. Takie podejście procentuje. Niejednokrotnie zdarzało się, że ponownie aplikowały do nas osoby, z którymi za pierwszym razem nie udało się rozpocząć współpracy, niezależnie od samego wyniku rekrutacji. Co więcej, zdarza się również, że kandydaci tak dobrze zapamiętują kontakt z konkretną osobą z naszego zespołu, że kontaktują się bezpośrednio właśnie z nią, choćby za pośrednictwem LinkedIna.

Efekty tego, o czym mówi Bogna, widać gołym okiem. Tylko od początku tego roku nawiązaliśmy blisko 10 000 kontaktów z potencjalnymi kandydatami, którzy aplikowali na blisko 50 różnych stanowisk! Pomimo tak wielu procesów rekrutacyjnych, tak wielkiej ich różnorodności i tysięcy rozmówców, nadal udaje nam się zachować to, co dla nas kluczowe – sprawną organizację oraz indywidualne podejście do każdej osoby. Pokazuje to, jak ważna jest dla nas rekrutacja.

Nasza rekrutacja będzie jeszcze lepsza!

Chociaż kandydaci bardzo wysoko oceniają nasz proces rekrutacyjny, nadal staramy się go optymalizować i ulepszać. Z tego powodu w ostatnich miesiącach wdrożyliśmy nowe narzędzia ułatwiające zarządzanie spływającymi aplikacjami. Wprowadziliśmy też możliwość cyfrowego podpisywania dokumentów przez nowo zatrudnione osoby, czy rozwijamy nasz zespół rekruterów technicznych. Czy to koniec ulepszeń? Zdecydowanie nie! Świat idzie do przodu, a my musimy za nim nadążyć.

Przeczytaj również

Najciekawsze w Bez kategorii

Innowacyjne projekty Fintech w STX Next

Projekty FinTech zdobywają coraz większą popularność wśród organizacji, które decydują się na stworzenie i dostarczenie konkurencyjnych narzędzi w sektorze finansowym. Świat dynamicznie się zmienia i cyfryzuje, dlatego jesteśmy świadkami dużych zmian w sposobnie zarządzania środkami płatniczymi, niezależnie czy są one tradycyjnymi walutami, czy też krypto. Branża FinTech jest istotną częścią naszego obszernego portfolio, projekty realizowane […]

Workation – co to jest i jakie przynosi korzyści?

O ile nie jesteś totalnym introwertykiem, z pewnością odczułeś mniej lub bardziej dotkliwie wpływ pandemii na jakość pracy zespołowej. Konsultacje na żywo bez kamerki czy klawiatury pomiędzy zainteresowanymi stały się niemalże luksusem. A ci, którzy pracę zdalną uwielbiają, zaczęli na nowo cieszyć się ze spotkań face to face (jeśli tylko nie odbywały się zbyt często;). W tym artykule […]

Diversity & Pride: Jak być sojuszniczą firmą?

Czerwiec to miesiąc dumy społeczności LGBTQ+, i mimo że czas na tęczową dumę jest przez cały rok, to szczególnie teraz warto pomyśleć o tym, co nas łączy i o tym, jak możemy się wspierać. Pride Month poprzedzał majowy Diversity Month – nie zabraknie więc informacji o tym, co działo się w STX Next wokół tematu […]

Czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania?