STX Next w Pile: świętujemy 5-lecie!

13 stycznia 2019 roku świętowaliśmy 5. rocznicę jednego z naszych 5 oddziałów. Pilski oddział bez wątpienia jest wyjątkowy – to ludzie z ogromną pasją do swojej pracy, dzielenia się wiedzą i wspólnych integracji. 

Świętowanie piątej rocznicy nie obeszło się bez pysznego tortu, przemowy Łukasza Orłowskiego – dyrektora pilskiego STX-a i, oczywiście, udziału całego zespołu. Jak zwykle nie zabrakło  i mniej oficjalnej części imprezy połączonej z grami, pizzą oraz napojami (tymi bardziej oraz mniej wyskokowymi). 


Od pomysłu do realizacji

“Poznań, 2014 rok. Wszystko zaczęło się od postanowienia o powrocie do rodzinnego miasta Piły. W głowie pojawił się pomysł na nowy oddział STX Next. Od pomysłu przeszliśmy do konkretów i w ostateczności stanęło na otwarciu trzeciego oddziału STX-a!” – wspomina Patryk Gruszka, Full-Stack Developer z pilskiego oddziału, dzięki któremu ta cała wizjonerska koncepcja została wcielona w życie.

Każdy z oddziałów STX Next to są przede wszystkim ludzie. W Pile nie było inaczej –  wszystko zaczęło się od ludzi i dzięki nim nadal się kręci i rozwija.

“Pilski oddział zaczął się właściwie od dwóch osób: Patryka Gruszki oraz Pawła Kucmusa.  Wspólnymi siłami rozkręcali oddział, szukali pracowników i promowali, na ówczesny moment 9-letni, Pythonowy Software House na lokalnym rynku pracy. Chłopaki pełnili rolę programistów, rekruterów i specjalistów od Employer Brandingu. Jedno jest pewne – pilski oddział to ogromne zaangażowanie, pasja i wielka wiara tych dwóch osób” – opowiada Aneta Grzymska, Specjalistka ds. rekrutacji i EB w pilskim STX-ie.

You say event, we say yes

Integracje, szkolenia zewnętrzne i wewnętrzne. Każdy oddział szczyci się wyjątkową atmosferą i wyjątkowymi eventami. Pilski STX postawił na gamingowe integracje, Hyde Park-i i niezwykle popularny klub pasjonatów druku 3D.

50236795_788937818123922_4808642970829979648_n.jpg

Już niebawem na naszych kanałach Social Media opowiemy Wam o tematach kolejnej edycji wewnętrznego Hyde Parku. Pierwsza edycja minęła w klimacie znanych nam już lightning talków pod hasłem Webpack, urządzeń IoT oraz mikroserwisów. Na drugiej edycji, z kolei, Anna Szczęch podzieliła się swoim zainteresowaniem bronią oraz strzelnicą, a także dała kilka rad na uzyskanie pozwolenia na broń w Polsce. Kto wie jakie tematy i wiedzę przyniesie nam kolejna edycja Hyde Parku?

Nie wszystkie wydarzenia zostawiamy dla siebie. Bardzo lubimy dzielić się swoją wiedzą, a przede wszystkim zarażać innych swoją pasją! Dokładnie w taki sposób w 2018 roku zapoczątkowaliśmy pierwsze w historii Targi drukarek 3D w Pile. Co by nie mówić, pierwsza edycja przekonała nas do stworzenia cyklicznych spotkań do wymiany doświadczeń i dzielenia się swoją pasją z innymi.

Tymczasem nie zwalniamy tempa – szkolimy się, uczymy się, organizujemy kolejne wydarzenia i oczywiście rozbudowujemy pythonowe epicentrum w Pile!

Chcesz dołączyć do grupy doświadczonych programistów, pasjonatów druku 3D i po prostu fajnych ludzi tworzących pilski oddział STX Next?
Sprawdź otwarte stanowiska na naszej zakładce Career lub zgłoś się bezpośrednio do Anety: aneta.grzymska@stxnext.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Najciekawsze w Biuro

Jak radzimy sobie z pracą zdalną w STX Next w dobie pandemii koronawirusa?

Temat pandemii koronawirusa nie schodzi z nagłówków gazet i portali informacyjnych. W dość szybkim czasie firmy musiały przystosować się do zmian, jakie zaszły na rynku, często przekształcając swoją pracę w stu procentach zdalną. W STX Next również sprawnie przeszliśmy na home office. Zapytaliśmy naszych managerów jak ta zmiana wpłynęła na ich pracę, a także naszych […]

STX Next HQ: konferencja prasowa

Nowe biuro i jego atrakcyjne przestrzenie stały się dla nas pretekstem do zorganizowania pierwszej w historii STX-owej konferencji prasowej. Mieliśmy okazję zaprezentować charakterystykę STX Next, przeprowadziliśmy debatę na temat rynku IT w regionie: “Czy Poznań może być Doliną Krzemową?”, a także zaprezentowaliśmy case study dotyczące brandingu nowego biura. Serdecznie zapraszamy do relacji!

STX Next HQ: nowe poznańskie biuro!

Przez wielu poznaniaków pracujących w branży IT STX Next utożsamiany był z biurem na ul. Morawskiego, gdzie funkcjonowaliśmy wiele lat. Mieliśmy okazję poznać tam dziesiątki, jeśli nie setki wspaniałych pasjonatów technologii, którzy odwiedzali nas w ramach warsztatów, meetupów czy też rozmów rekrutacyjnych. Choć budynek bardzo dobrze nam służył, od 2018 roku zaczęliśmy intensywnie działać, by znaleźć nowe […]

Czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy!