STX Next | Słowniczek pojęć rekrutacyjnych

O rekrutacji w STX Next pisaliśmy już dużo. Kulisy rekrutacji miękkiej/technicznej, pytania, spotkania, porady – po to wszystko możesz w każdej chwili sięgnąć na naszego bloga.

Wydawałoby się, że o rekrutacji już powiedzieliśmy wszystko, ale wychodząc naprzeciw często zadawanym pytaniom, wracamy do Ciebie z kolejną porcją przydatnej wiedzy o STX-ie.

Wybierasz się do nas na rekrutację lub planujesz do nas aplikować? A może jesteś IT Rekruterem i po prostu chcesz dowiedzieć się jak to wszystko u nas działa? Zapraszamy do lektury przyjemnej i konkretnej – słowniczek pojęć rekrutacyjnych w STX Next.


  • Wszystko zaczyna się od . . . Aplikacji

To jest Twoje zgłoszenie z załączonym CV lub profilem LinkedIn (wysłane poprzez naszą stronę lub bezpośrednio na maila: rekrutacja@stxnext.pl), na które odpowiemy w ciągu maksymalnie 24 godzin.

  • W odpowiedzi możemy zaproponować Ci . . . Screening

Około 45-minutową rozmowę telefoniczną, w trakcie której zwykle chcemy doprecyzować zawarte w CV informacje, zweryfikować język angielski oraz zadać kilka dodatkowych pytań.

  • Po screeningu, bądź zamiast niego, możemy zaprosić Cię na . . . I etap rekrutacyjny

Tzw. miękki etap, czyli rozmowa zapoznawcza, która trwa około 1 godziny. Jeśli zapytasz o jedną jedyną radę przed tym etapem, odpowiemy: “Pytaj, pytaj dużo!”.

  • Po pozytywnym przejściu I etapu zaprosimy Ciebie na . . . II etap rekrutacyjny

Jest to około 2-godzinne spotkanie, w trakcie którego sprawdzimy Twoje umiejętności ‘twarde’. Kodowanie, pisanie testów, rozwiązywanie case study, code review, pytania teoretyczne i praktyczne – wszystko zależy od roli na jaką do nas aplikujesz. Przed każdym z etapów otrzymasz szczegółową informację o tym, jak będzie wyglądało kolejne spotkanie.

  • W trakcie rekrutacji w STX Next na pewno usłyszysz o . . . Zespołach

Najważniejszej jednostce w STX-ie, liczącej średnio od 3 do 8 osób i pracującej z reguły agilowo. Nie lubimy pracy w open-space, dlatego każdy z naszych zespołów pracuje w pokoju projektowym, według zasady One room, one team, one client.  

  • Jeśli zapytasz o rozwój, to opowiemy Ci o . . . Budżecie szkoleniowym

Każdy ze współpracowników ma dostęp do rocznego budżetu szkoleniowego, który może wydać na przykład na wyjazd na konferencję, kursy online, warsztaty, prenumeraty, certyfikacje, kurs językowy czy studia podyplomowe. Budżet rośnie wraz ze stażem pracy w STX-ie.

  • Ale to nie wszystko. Poszukując źródeł rozwoju, warto też wspomnieć o . . . Inicjatywach wewnętrznych

Craftowe Czwartki, Tester Lunch Talki, Lightning Talki, Hyde Parki i Hackathony– w każdym z oddziałów mamy swoje tradycje i sposoby na integrację, opowiadanie o nietypowych hobby czy dzielenie się wiedzą.

  • Na początku współpracy warto zadbać o wdrożenie się do zespołu oraz poznanie kolegów z pokoju (i nie tylko) . . . Budżet integracyjny

Każdy ze współpracowników ma dostęp do comiesięcznego budżetu integracyjnego, który może wykorzystać na firmowe wyjścia na gokarty, exitroom-u czy kolację w nowej knajpie w mieście.

  • W trakcie I spotkania na pewno wspomnimy o naszym . . . Blogu

Piszemy dużo i regularnie. Piszemy o Pythonie, JS-ie i biznesie. Piszemy o Agile, opierając się o nasze doświadczenie projektowe. Piszemy też o tematach miękkich (jak np. ten, który w tej chwili czytasz). Każdy ze współpracowników może dołożyć swoją cegiełkę w postaci artykułu, wystarczy mieć pomysł oraz chęć.

  • Wiedzą dzielimy się nie tylko w trakcie inicjatyw wewnętrznych,  bezpośrednio w zespole czy na blogu. Wiedzą lubimy się dzielić też na zewnątrz . . . Warsztaty Has Power

Cykl darmowych eventów organizowanych od kilku lat w poszczególnych oddziałach STX Next. Warsztaty są prowadzone przez naszych doświadczonych developerów, testerów oraz osoby związane ze środowiskiem zwinnym. Jeśli lubisz tłumaczyć i wyjaśniać rzeczy skomplikowane językiem prostym, na pewno zaprosimy Cię do udziału.

  • Pod koniec spotkania na pewno poruszymy kwestie formalne i zahaczymy o temat . . . Salary formula

To nic innego jak algorytm zamknięty w kalkulator, do którego dostęp ma każda z osób współpracujących z STX-em. To narzędzie zwinnego przywództwa, które z powodzeniem funkcjonuje w firmie od dobrych kilku lat i za pomocą czterech parametrów opisuje siatkę wynagrodzeń w STX Next.

  • Na zakończenie rozmowy dostaniesz od nas . . . Financial Guide

Krótki poradnik dotyczący wszelkich szczegółów związanych z działalnością gospodarczą. W STX-ie masz okazję skorzystać z usług księgowych i otrzymać profesjonalną opiekę nad fakturami oraz comiesięcznymi rozliczeniami.  

  • oraz . . . Culture Book

To nasz sposób na pokazanie atmosfery panującej w naszych biurach, kultury organizacyjnej, wartości, marzeń i planów.  Culture Book zwięźle podsumowuje nasze 13 lat na rynku oraz to, o czym mówimy na spotkaniach rekrutacyjnych.

  • I na sam koniec o najważniejszym: po wszystkich etapach rekrutacyjnych czeka na Ciebie . . . Informacja zwrotna

Pisemny feedback po rekrutacji, w którym otrzymasz informację o dwóch najważniejszych kwestiach: jak Ciebie oceniamy oraz czy chcemy nawiązać z Tobą współpracę.

Podczas wszystkich wyżej wymienionych etapów będzie Tobie towarzyszył nasz HR Dream Team! W Poznaniu spotkasz Agę lub Olę, w Łodzi Sandrę lub Martę, w Pile Anetę, we Wrocławiu Saszę lub Monię, a w Gdańsku Martę.

Sprawdź nasze aktualnie prowadzone rekrutacje.
Z kim się niedługo widzimy? 🙂

Przeczytaj również

Najciekawsze w Praca w STX Next

Nasz przepis na skuteczne wdrożenie Junior Developerów – STX Next Crash Course

Wejście do nowej organizacji, pierwsza praca czy zmiana pracy w momencie, gdy nie ma się jeszcze dużego doświadczenia, może być bardzo stresujące. Wszyscy doskonale pamiętamy swoje pierwsze zawodowe kroki, dlatego w STX Next bardzo mocno stawiamy na wysokiej jakości proces wdrożenia. W tym celu właśnie powstał STX Next Crash Course dla Junior Developerów, co jest […]

Praca Solutions Architecta oczami Produktowca

Jarek Feith pracuje z nami od kilku miesięcy jako Product Solutions Consultant. Swoim wieloletnim doświadczeniem produktowym wspiera Solutions Architectów – programistycznych ekspertów do zadań specjalnych. Jak wygląda ta współpraca oczami Jarka? O tym możecie przeczytać poniżej: Standardowa ścieżka kariery dla senior developera to najczęściej przejście na poziom zarządzania działem, zespołem – generalnie praca bardziej z […]

REST API w Pythonie: Flask czy FastAPI?

Tworzenie aplikacji internetowych, a w tym REST API, to chleb powszedni backend developerów. Dlatego praca z frameworkiem webowym powinna być szybka i prosta. Microframeworki to bardzo dobry start dla małych projektów, MVP czy nawet dużych aplikacji, które potrzebują REST API – a do nich zaliczają się m.in.: Flask i FastAPI. Flask jest jedną z najpopularniejszych […]

Czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania?