STX Next na PyCode Conference: Networking i nauka

Trzy intensywne dni, wiele wypitych kaw, wysłuchanych wykładów oraz setki rozmów i cennych nowych znajomości – tak podsumować możemy nasz udział w drugiej w historii, a pierwszej w Gdańsku, konferencji PyCode, która w dniach 14-16 października miała miejsce w Olivia Business Centre. Było networkingowo, było merytorycznie – swój niemały wkład w organizację i agendę konferencji mieli nasi współpracownicy. 

PyCode Conference to międzynarodowa konferencja, która zorganizowana została w Polsce po raz drugi w historii. Po sukcesie poprzedniej edycji jej organizatorzy zdecydowali się na przeniesienie jej do Trójmiasta, chcąc przyciągnąć zarówno studentów, osoby stawiające pierwsze kroki w Pythonie, jak i zaawansowanych adeptów tego języka. 

IMG_20191015_111738.jpg

Zróżnicowana grupa

Nie inaczej było tym razem: druga edycja konferencji zgromadziła zarówno doświadczone osoby, jak i młodych adeptów programowania.
– Konferencja PyCode jest konferencją skierowaną do szerokiego grona odbiorców – opowiadała Agata Skamruk, główna jej organizatorka. – Cieszę się, że właśnie tak zróżnicowaną grupę uczestników udało nam się przyciągnąć. Nasza konferencja zrzesza całą Pythonową społeczność, nie ma żadnych podziałów czy różnic, co zawsze napawa optymizmem – dodała Agata. 

Przez trzy dni trwania konferencji jej uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wykładach i prelekcjach prowadzonych w dwóch językach: polskim oraz angielskim. Konferencja ta była także świetną okazją do porozmawiania z firmami, w których Python odgrywa niemałą rolę. Dla firm działających na trójmiejskim i ogólnopolskim rynku była to świetna okazja do zaprezentowania swojej oferty lub dania szansę na poznanie się szerszemu gronu programistów i programistek. 

– Nasz udział w konferencji oceniam jako bardzo udany – podsumowała trzy dni Marta Rogowska, specjalistka ds. rekrutacji i employer brandingu w STX Next. Podczas konferencji panowała bardzo luźna i kameralna atmosfera, która sprzyjała temu, by spokojnie porozmawiać o tym, czym zajmujemy się na co dzień – dodała Marta. 

73352345_544224076387641_6886820574115397632_n.jpg

Cenne kontakty

I rzeczywiście, stoisko STX Next cieszyło się dużym zainteresowaniem. Co ciekawe, dla części osób informacja na temat STX-owego biura zlokalizowanego na Jaśkowej Dolinie była zupełną nowością. – Nawiązaliśmy wiele znajomości i kontaktów, które na pewno będziemy chcieli podtrzymać – potwierdza Marta Rogowska. 

Niemały wkład w agendę konferencji mieli współpracownicy STX-a: Mikołaj Lewandowski wzbudził duże zainteresowanie swoją prezentacją związaną z programowaniem współbieżnym w Pythonie, zaś Jarosław Piszczała zajął się tematem “Od problemu do aplikacji. Jak automatyzować swoje zadania”, podczas której przybliżył krok po kroku swój sposób na naukę Pythona i stworzenie pierwszej, działającej aplikacji. 

IMG_20191016_154913.jpg

Dron dla zwycięzcy

Nie samą nauką człowiek jednak żyje! We wtorek wieczorem mieliśmy przyjemność wziąć udział w integracji, samą konferencję zaś zakończyliśmy quizem, w którym na zwycięzcę czekała atrakcyjna nagroda ufundowana przez STX – dron Overmax X-bee 9.0 GPS Full HD, który ostatecznie swój nowy dom znalazł… w Pradze. 

W samym quizie udział wzięło 25 osób, zaś w roli prowadzącego idealnie odnalazł się wspomniany wcześniej Mikołaj Lewandowski, przy mocnym wsparciu Damiana Sygidusa. Forma quizu wymagała od uczestników maksymalnego zaangażowania, co widoczne było przy każdym pytaniu. Po jego zadaniu na sali panowało pełne skupienie, które przerywało udzielenie przez kogoś odpowiedzi. 

Ostatecznie najlepszy okazał się Mateusz, który co prawda pochodzi z Trójmiasta, ale przyjechał na konferencję z czeskiej Pragi. 

IMG_20191016_161648.jpg

Przyjazny klimat

A jak samą konferencję wspominają jej uczestnicy? – Konferencja bardzo mi się podobała – opowiedział Damian Sygidus. – Pojawiło się na niej sporo interesujących nowinek, “dziwactw” i sprytnych zastosowań Pythona. Myślę, że ze względu na zróżnicowane tematy PyCode podobał się każdemu, bez względu na jego dotychczasowe doświadczenie – dodał Damian. – Wisienką na torcie okazała się bardzo dobrze zorganizowana integracja, na której mogliśmy lepiej się poznać oraz omówić z prelegentami z różnych części Europy swoje przygody technologiczne, – podsumował Damian. 

Wiele pozytywnych słów można było usłyszeć na zakończenie samej konferencji od jednej z organizatorek, Natalii Stanko. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z koleżeńskiej i przyjaznej atmosfery podczas konferencji – podsumowała Natalia. – Taki właśnie klimat staraliśmy się stworzyć – liczę, że nasi uczestnicy wynieśli z niej same miłe wspomnienia – uzupełniła.

Dla nas, osób reprezentujących STX Next, PyCode Conference była świetną okazją do zaproszenia na kolejne wydarzenia organizowane w naszej gdańskiej siedzibie – Hacktoberfest, który odbędzie się już 25 października.

To jak, z kim widzimy się na naszym evencie wspierającym projekty Open Source’owe? 

72607284_527838647999767_102267414745448448_n.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Najciekawsze w Wydarzenia

Druk przyłbic w pilskim STX Next: jak to się zaczęło?

Nie od dziś znane są nam fakty dotyczące szeroko wykorzystywanych właściwości druku 3D. Ale czym on właściwie jest i na czym polega jego “moc” w obecnych czasach? Otóż dany obiekt drukowany jest warstwa po warstwie za pomocą różnych materiałów oraz różnych technologii. W taki sposób otrzymać możemy każdy odpowiednio zaprogramowany wcześniej model. Silny team z […]

STX Next Dev Academy: cenna lekcja nauczania

Czy w 6 sobót można z junior developera stać się zaklinaczem Pythona? Można, jeśli uczysz się od najlepszych praktyków, którzy wiedzą na czym naprawdę warto się skupić, tworząc kod, którego nie powstydzi się żaden programista! W STX Next wierzymy, że jednym z przywilejów bycia ekspertem jest nie tylko posiadanie wiedzy, ale przede wszystkim możliwość dzielenia […]

Rok 2019 w STX Next | Plan wykonany w 200%

Ponad 150 nowych osób dołączających do STX-a, prawie tyle samo eventów wewnętrznych i zewnętrznych organizowanych przez firmę. Do tego długo oczekiwane przenosiny naszej siedziby w Poznaniu do nowej lokalizacji, pierwszy event z serii Has Power za granicą, otwarcie oddziału firmy w Holandii, a także pierwsza, zewnętrzna konferencja IT Power Summit. Rok 2019 był dla nas […]

Czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy!