STX Next na PyCode Conference: Networking i nauka

Trzy intensywne dni, wiele wypitych kaw, wysłuchanych wykładów oraz setki rozmów i cennych nowych znajomości – tak podsumować możemy nasz udział w drugiej w historii, a pierwszej w Gdańsku, konferencji PyCode, która w dniach 14-16 października miała miejsce w Olivia Business Centre. Było networkingowo, było merytorycznie – swój niemały wkład w organizację i agendę konferencji mieli nasi współpracownicy. 

PyCode Conference to międzynarodowa konferencja, która zorganizowana została w Polsce po raz drugi w historii. Po sukcesie poprzedniej edycji jej organizatorzy zdecydowali się na przeniesienie jej do Trójmiasta, chcąc przyciągnąć zarówno studentów, osoby stawiające pierwsze kroki w Pythonie, jak i zaawansowanych adeptów tego języka. 

STX Next na PyCode Conference: Networking i nauka

Zróżnicowana grupa

Nie inaczej było tym razem: druga edycja konferencji zgromadziła zarówno doświadczone osoby, jak i młodych adeptów programowania.
– Konferencja PyCode jest konferencją skierowaną do szerokiego grona odbiorców – opowiadała Agata Skamruk, główna jej organizatorka. – Cieszę się, że właśnie tak zróżnicowaną grupę uczestników udało nam się przyciągnąć. Nasza konferencja zrzesza całą Pythonową społeczność, nie ma żadnych podziałów czy różnic, co zawsze napawa optymizmem – dodała Agata. 

Przez trzy dni trwania konferencji jej uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wykładach i prelekcjach prowadzonych w dwóch językach: polskim oraz angielskim. Konferencja ta była także świetną okazją do porozmawiania z firmami, w których Python odgrywa niemałą rolę. Dla firm działających na trójmiejskim i ogólnopolskim rynku była to świetna okazja do zaprezentowania swojej oferty lub dania szansę na poznanie się szerszemu gronu programistów i programistek. 

– Nasz udział w konferencji oceniam jako bardzo udany – podsumowała trzy dni Marta Rogowska, specjalistka ds. rekrutacji i employer brandingu w STX Next. Podczas konferencji panowała bardzo luźna i kameralna atmosfera, która sprzyjała temu, by spokojnie porozmawiać o tym, czym zajmujemy się na co dzień – dodała Marta. 

STX Next na PyCode Conference: Networking i nauka

Cenne kontakty

I rzeczywiście, stoisko STX Next cieszyło się dużym zainteresowaniem. Co ciekawe, dla części osób informacja na temat STX-owego biura zlokalizowanego na Jaśkowej Dolinie była zupełną nowością. – Nawiązaliśmy wiele znajomości i kontaktów, które na pewno będziemy chcieli podtrzymać – potwierdza Marta Rogowska. 

Niemały wkład w agendę konferencji mieli współpracownicy STX-a: Mikołaj Lewandowski wzbudził duże zainteresowanie swoją prezentacją związaną z programowaniem współbieżnym w Pythonie, zaś Jarosław Piszczała zajął się tematem “Od problemu do aplikacji. Jak automatyzować swoje zadania”, podczas której przybliżył krok po kroku swój sposób na naukę Pythona i stworzenie pierwszej, działającej aplikacji. 

STX Next na PyCode Conference: Networking i nauka

Dron dla zwycięzcy

Nie samą nauką człowiek jednak żyje! We wtorek wieczorem mieliśmy przyjemność wziąć udział w integracji, samą konferencję zaś zakończyliśmy quizem, w którym na zwycięzcę czekała atrakcyjna nagroda ufundowana przez STX – dron Overmax X-bee 9.0 GPS Full HD, który ostatecznie swój nowy dom znalazł… w Pradze. 

W samym quizie udział wzięło 25 osób, zaś w roli prowadzącego idealnie odnalazł się wspomniany wcześniej Mikołaj Lewandowski, przy mocnym wsparciu Damiana Sygidusa. Forma quizu wymagała od uczestników maksymalnego zaangażowania, co widoczne było przy każdym pytaniu. Po jego zadaniu na sali panowało pełne skupienie, które przerywało udzielenie przez kogoś odpowiedzi. 

Ostatecznie najlepszy okazał się Mateusz, który co prawda pochodzi z Trójmiasta, ale przyjechał na konferencję z czeskiej Pragi. 

STX Next na PyCode Conference: Networking i nauka

Przyjazny klimat

A jak samą konferencję wspominają jej uczestnicy? – Konferencja bardzo mi się podobała – opowiedział Damian Sygidus. – Pojawiło się na niej sporo interesujących nowinek, “dziwactw” i sprytnych zastosowań Pythona. Myślę, że ze względu na zróżnicowane tematy PyCode podobał się każdemu, bez względu na jego dotychczasowe doświadczenie – dodał Damian. – Wisienką na torcie okazała się bardzo dobrze zorganizowana integracja, na której mogliśmy lepiej się poznać oraz omówić z prelegentami z różnych części Europy swoje przygody technologiczne, – podsumował Damian. 

Wiele pozytywnych słów można było usłyszeć na zakończenie samej konferencji od jednej z organizatorek, Natalii Stanko. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z koleżeńskiej i przyjaznej atmosfery podczas konferencji – podsumowała Natalia. – Taki właśnie klimat staraliśmy się stworzyć – liczę, że nasi uczestnicy wynieśli z niej same miłe wspomnienia – uzupełniła.

Dla nas, osób reprezentujących STX Next, PyCode Conference była świetną okazją do zaproszenia na kolejne wydarzenia organizowane w naszej gdańskiej siedzibie – Hacktoberfest, który odbędzie się już 25 października.

To jak, z kim widzimy się na naszym evencie wspierającym projekty Open Source’owe? 

STX Next na PyCode Conference: Networking i nauka
Przeczytaj również

Najciekawsze w Wydarzenia

To nie czas na obojętność. STX Next i działania dla Ukrainy

Poziom zaskoczenia związanego z niesprowokowaną agresją Rosji można opisać na skali w tych samych wartościach, co ludzką pomoc Ukrainie w odpowiedzi na tę inwazję. Zaangażowanie, samoorganizacja i chęć pomocy przeszła oczekiwania być może nawet samych pomagających. Bo to, do czego jesteśmy zdolni, często ujawnia się właśnie podczas kryzysów. Kryzys, z którym mamy do czynienia obecnie, […]

STX Next na Just Join Olympics,
czyli turkusowe koszulki w akcji

Pierwsze wrażenie po wejściu na Stadion Leśny w Sopocie? Zielono, rześko, słonecznie, z megafonów rozlega się zaangażowany głos spikera, po murawie przechadzają się zawodnicy w kolorowych koszulkach, a pośród nich wyróżniają się turkusowe barwy STX-a  – niemal czuć wibrującą w powietrzu energię i wszechobecne podekscytowanie. Wracamy do wydarzeń z 5 września, aby przypomnieć sobie, jakim próbom […]

Hydepark: poznajmy się na nowo

Koronawirus mocno zmienił postrzeganą przez nas “normalność” i dał do zrozumienia, że wiele aspektów naszego życia zawodowego ulegnie zmianie. Część z nas przez okres wakacyjny będzie nadal pracowała z urządzonych domowych biur, a część będzie powoli wracać do tzw. “normalności” znanej nam sprzed 3 miesięcy. Powrót do biura, w którym nie było nas ponad 3 […]

Czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania?