STX Next Has Power!

Mają już kilkuletnią historię, a ich popularność wciąż nie maleje. Dla jednych są sposobem na rozpoczęcie swojej kariery w IT, dla innych sposobem na rozbudowę swojej wiedzy i poznanie STX Next od środka. Są ciekawym sposobem na spędzenie soboty, choć czasem dość niespodziewanie, stają się przepustką do STX Next. O czym mowa? O warsztatach z serii Has Power, organizowanych kilka razy do roku w każdym z oddziałów STX Next.

Wyobraź sobie sytuację, w której przymierzasz się do startu na rynku IT – jak szybko zauważysz, rynek oferuje bardzo dużo kursów, szkoleń, warsztatów – zarówno tych bezpłatnych, jak i tych, za które przyjdzie Ci zapłacić niemałe pieniądze.

W Twojej głowie prędzej czy później pojawia się również pytanie: które warsztaty wybrać? Na co się zdecydować, aby czas spędzony na szkoleniu nie okazał się czasem straconym? Czy zainwestowanie określonej kwoty w kursy i szkolenia związane czy to z testami, czy developmentem przyniesie w przyszłości określone rezultaty?

Odpowiedź w dużej mierze zależy od Ciebie, Twojej motywacji, predyspozycji oraz… szczęścia. Tak, tak – motywacji i łutu… szczęścia.

STX Has Power!

A gdyby tak swoją przygodę rozpocząć od darmowych warsztatów organizowanych w siedzibie STX Next, prowadzonych przez doświadczonych praktyków?

Event_Wro.jpg

Python Has PowerQA Has PowerAgile Has Power oraz JS Has Power – to cykl darmowych eventów organizowanych od kilku lat w poszczególnych oddziałach STX Next.

Warsztaty te prowadzone są przez doświadczonych developerówtesterów oraz osoby związane ze środowiskiem zwinnym.

Choć mają różne poziomy, dotyczą różnych tematów, zawsze gromadzą wokół siebie spore grono osób, zainteresowanych rozwojem i rozszerzeniem swojej wiedzy.

15 szczęśliwców

Na STX-owe warsztaty dostać się czasem nie jest łatwo, bowiem – ze względu na ich praktyczną formę – liczba miejsc bardzo często nie przekracza 15. Zainteresowanych warsztatami jest jednak najczęściej o wiele więcej.

python_has_power.jpg

– Najwięcej aplikacji? Do dziś pamiętam jeden z warsztatów organizowanych we Wrocławiu, gdy przy 20 dostępnych miejscach mieliśmy 118 aplikacji – opowiada jedna z rekruterek.

– Nie było innego wyjścia, jak chwilę później zorganizować drugą edycję. Choć organizacja trzeciej edycji nie wchodziła w grę, zdecydowaliśmy się ostatecznie na udostępnienie materiałów z warsztatów wszystkim tym, którzy zgłosili chęć uczestnictwa – dodaje.

Dla początkujących i zaawansowanych

Same warsztaty dzielą się najczęściej na dwa rodzaje: Basic oraz Advanced. Aplikacja na te drugie często poprzedzona jest krótkim zadaniem, potwierdzającym poziom posiadanej wiedzy – koniecznej do tego, by z warsztatów móc w pełni skorzystać.

W zależności od potrzeb, na warsztatach pojawiają się różne tematy. Automatyzacja i rodzaje testów, wprowadzenie do Pythona, poznanie jego składni, warsztat Agile z wykorzystaniem klocków Lego, pisanie własnego komunikatora z wykorzystanie Angulara 4.0 – to tylko niektóre z tematów, które towarzyszyły nam podczas ostatnich kilkunastu miesięcy. Szczegółowy zakres zawsze znaleźć można w ich opisie.

Od PHP-a do Pythona

Historia warsztatów? W tym momencie ma już ona kilka dobrych lat!

– Początkowo nasze warsztaty były odpowiedzią firmy na chęć przekwalifikowania się doświadczonych programistów PHP – mówi jedna z osób współtworzących STX-owe warsztaty. – Z czasem, oprócz warsztatów Pythona, w firmie pojawiła się chęć zorganizowania warsztatów związanych zarówno z front-endem, jak i testowaniem i metodykami zwinnymi – dodaje.

Kto wie, może lada moment do naszego Has Powerowego “portfolio” dołączą warsztaty związane z nowymi technologiami, takimi jak React NativeBlockchain czy Serverless?

Przepustka do firmy

Choć organizacja warsztatów jest jednym ze sposobów realizacji strategii firmy, jej historia pokazała już kilkukrotnie, że jednodniowa wizyta w STX Next okazała się przepustką do STX Next.

agile_has_power.jpg

– Zapisałem się na warsztaty z cyklu QA Has Power – opowiada Bartek, jeden z uczestników. – Choć nie miałem szerokiego doświadczenia w testach, zakwalifikowałem się do uczestnictwa, co było dla mnie pozytywnym zaskoczeniem – dodaje.

– Udział w warsztacie dał mi ogromnego kopa – zrozumiałem, jak długa droga jeszcze przede mną, cieszę się jednak, że mam już swój kierunek – mówi jeden z uczestników.

STX od środka

Dla jednych czas spędzony na warsztatach jest okazją do nauki, dla innych – możliwością zobaczenia tego, jak firma wygląda w środku.

– O STX-ie słyszałam już od jakiegoś czasu. Szczerze mówiąc, myśl o tym, by zapytać o możliwość dołączenia, pojawiła się tuż po zakończeniu warsztatu – opowiada Patrycja. – Od jakiegoś czasu myślałam o zmianie pracy, uczestniczyłam w różnego rodzaju kursach, warsztatach i szkoleniach. Przekonała mnie możliwość zobaczenia firmy od środka oraz spotkanie się i porozmawianie z osobami, które z STX-em od dłuższego czasu pracują. No i jestem! – dodaje.

EBEA 2017

Same warsztaty to doskonała okazja do tego, by zobaczyć w praktyce wartości, jakie komunikuje firma. To jednak także spore przedsięwzięcie organizacyjne, często poprzedzone wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami.

Te zabawne? Pewnie, że tak! Podczas jednego z warsztatów nagle “skończył się” internet, przy okazji organizacji innych pojawili się niespodziewani uczestnicy, którzy byli mocno przekonani, że warsztaty są warsztatami otwartymi i nie obowiązują na nie żadne zapisy, innym razem – zaniepokojeni niską ilością zapisanych – postanowiliśmy sprawdzić, co jest tego przyczyną. Okazała się ona banalna – formularz zapisów… nie umożliwiał.

EBEA.png

Praktyka czyni jednak mistrza. Kilkanaście edycji ma to do siebie, że ich organizacja została dopracowana już niemal do perfekcji. Efekt? Wyróżnienie warsztatów w konkursie Employer Branding Excellence Award. Mając na uwadze wszelkie przygody przy organizacji, było co świętować!

Kolejne edycje? Niebawem!

Choć kilkanaście edycji warsztatów z serii QA-, Agile-, Python- oraz JS Has Power już za nami, nie poprzestajemy i chcemy organizować ich jeszcze więcej. W jaki sposób możecie dowiedzieć się o kolejnych eventach?

Wystarczy śledzić nasz profil na Facebooku – zawsze informujemy tam o tym, co przed nami!

To jak? Widzimy się już niebawem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Najciekawsze w Pozostałe

Druk przyłbic w pilskim STX Next: jak to się zaczęło?

Nie od dziś znane są nam fakty dotyczące szeroko wykorzystywanych właściwości druku 3D. Ale czym on właściwie jest i na czym polega jego “moc” w obecnych czasach? Otóż dany obiekt drukowany jest warstwa po warstwie za pomocą różnych materiałów oraz różnych technologii. W taki sposób otrzymać możemy każdy odpowiednio zaprogramowany wcześniej model. Silny team z […]

STX Next i gra planszowa ‘Łódzki Pan’

Czy słyszeliście o nowej grze planszowej “Łódzki Pan”?  Dzięki niej można poczuć się jak XIX-wieczny fabrykant, nabywać i sprzedawać łódzkie przedsiębiorstwa i co najważniejsze poznać historię Łodzi. Przebieg gry W trakcie gry gracze mogą wcielić się w bohatera związanego z Łodzią: Juliana Tuwima, Jadwigę Andrzejewską czy Władysława Reymonta. Po wyborze figurki, gracze poruszają się po Łodzi, […]

Rok 2019 w STX Next | Plan wykonany w 200%

Ponad 150 nowych osób dołączających do STX-a, prawie tyle samo eventów wewnętrznych i zewnętrznych organizowanych przez firmę. Do tego długo oczekiwane przenosiny naszej siedziby w Poznaniu do nowej lokalizacji, pierwszy event z serii Has Power za granicą, otwarcie oddziału firmy w Holandii, a także pierwsza, zewnętrzna konferencja IT Power Summit. Rok 2019 był dla nas […]

Czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy!