Ruszył program ambasadorski Geek Squad

STX Next postanowił zadbać o to, by jego współpracownicy zaangażowani w życie branży mogli dalej pielęgnować swój rozwój. Po tygodniach przygotowań wreszcie oficjalnie pojawił się program ambasadorski Geek Squad. Czym jest i co oferuje? Tego dowiecie się w tym artykule.

W STX Next wspieramy wszystkie aktywności pozaprojektowe naszych współpracowników, bez względu na to czy mowa tu o wystąpieniach na meetupach i konferencjach, współpracach z uczelniami czy pisaniu specjalistycznych artykułów. Brakowało jednak czegoś, co spina to wszystko w jedność. A właśnie tym jest program ambasadorski Geek Squad.

Skąd pomysł na Geek Squad?

– Do tej pory, kiedy chcieliśmy, by ktoś wystąpił na konferencji, wziął udział w podcaście albo napisał artykuł, działaliśmy ad hoc. Na pokładzie mamy ponad 600 osób. Jednak czasami trudno było szybko znaleźć osobę, która byłaby zainteresowana np. napisaniem eksperckiego artykułu o konkretnej technologii. Nie mieliśmy jednej wirtualnej przestrzeni, która gromadziłaby osoby chętne do dodatkowych aktywności – mówi Małgorzata Kurasz, Employer Branding Specialist w STX Next i twórczyni Geek Squadu. – Od początku prac nad programem ambasadorskim konsultowałam swoje pomysły z osobami, które już takie aktywności podejmują, aby cały projekt jak najlepiej zagospodarował ich potrzeby i ambicje. Po wielu rozważaniach, zdecydowaliśmy się na – na ten moment – najbardziej optymalny pomysł, czyli zbudowanie programu ambasadorskiego w oparciu o osoby, które już były zmotywowane i zaangażowane – pisały artykuły czy brały udział w meetupach. Możemy wykorzystać ich aktywność, by zachęcić do nowych inicjatyw pozostałych współpracowników – dodaje.

meet,js Łódź

Start programu ambasadorskiego Geek Squad jest bardzo obiecujący. W zaledwie tydzień od jego ogłoszenia, aż ponad 40 osób wyraziło chęć zostania jego częścią.

– Do Geek Squadu zgłosiłam się, gdy tylko pojawiła się informacja o programie. Dlaczego? Lubię pracować w STX-ie – ludzie, projekty i możliwość rozwoju sprawiają, że mocno identyfikuję się z firmą. Teraz, w programie ambasadorskim, mogę zacząć kolejna przygodę – rozwijać się w nowych obszarach czy dzielić się wiedzą i doświadczeniem – mówi Ewelina Wiznerowicz, Product Owner w STX Next.

Dlaczego warto dołączyć do programu ambasadorskiego?

Osoby, które wyrażają chęć udziału, otrzymują dostęp do serii tematycznych szkoleń. Udostępniamy także wiele przygotowanych wcześniej zdjęć, ilustracji i innych materiałów, których uczestnicy mogą używać wedle potrzeb. Warto jednak na chwilę zatrzymać się przy szkoleniach. Prowadzone są one przez specjalistów z konkretnych dziedzin, którzy również działają wewnątrz struktur STX Next. W ten oto sposób członkowie Geek Squadu, którzy swoją aktywność planują oprzeć na pisaniu, będą mogli nauczyć się czegoś o tym, jak kreatywnie budować swoje teksty. Z kolei ci, którzy zainteresowani są udziałem w konferencjach czy meetupach, mogą skorzystać z lekcji przemówień publicznych lub prezentowania w języku angielskim. Celem programu jest wsparcie STX-owiczów w budowaniu personal brandingu, a skoro mamy tylu utalentowanych współpracowników, to przecież warto działać w tym kierunku.

Pystok

Co więcej, powstała także giełda pomysłów, z której każdy może skorzystać, by znaleźć inspirację lub zainspirować swoich kolegów i koleżanki. Dla osób zainteresowanych, dostępne są też konsultacje, podczas których członkowie programu dowiedzą się, co mogą poprawić w swoich prezentacjach. Dodatkowo Content Writerzy będą mogli sprawdzić napisany tekst i dokonają potrzebnych poprawek. Innymi słowy, Geek Squad oferuje wiele narzędzi, które pomogą jego członkom zbudować swój własny brand. Z kolei STX Next zyskuje, bo staje się bardziej rozpoznawalnym i atrakcyjniejszym miejscem, gdzie doświadczeni pracownicy mogą rozwijać się również poza projektami programistycznymi.

– Uważam, że to świetna inicjatywa. To dla mnie bardzo ważne, żeby firma dawała mi przestrzeń do pokazania się i bycia kimś więcej niż po prostu jej pracownik – mówi Hubert Kozacz, Python Developer. – Zgłosiłem się do programu, bo uwielbiam być tam gdzie coś się dzieje. Zawsze chciałem móc dzielić się swoją wiedzą i przeżyciami z innymi. Liczę, że Geek Squad pomoże mi w m.in. nauce komunikowania się w mediach społecznościowych – dodaje.

Rób to, co lubisz!

Istotną cechą Geek Squadu jest elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb jego poszczególnych członków. Co to oznacza? Każdy uczestnik otrzymuje listę aktywności, które może wykonywać w ramach programu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by uczestnicy wychodzili z własnymi inicjatywami. Jeśli ktoś bierze udział w jakimś ciekawym projekcie, który mógłby podpiąć pod działania Geek Squadu – droga wolna.

Program ambasadorski dopiero ruszył, ale już teraz jego członkowie angażują się w różne aktywności poza wykonywaniem codziennych obowiązków. Liczymy na to, że będzie on platformą, dzięki której nasi współpracownicy będą mogli rozwijać i udoskonalać swoje umiejętności.

Przeczytaj również

Najciekawsze w Bez kategorii

Workation – dlaczego warto wybrać się na wyjazd z zespołem?

Praca to miejsce, w którym spędzamy wiele godzin, i często wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami. Dlatego też czasami warto wyrwać się z codziennej rutyny, a świetną okazją ku temu jest zespołowe workation, które ostatnimi laty znacznie zyskuje na popularności. Workation to nic innego jak wspólne spędzanie czasu na pracy, odpoczynku oraz integracji razem z […]

Jak zostać Data Engineering Specialist?

Data Engineering to istotna część nauki o danych. Obejmuje gromadzenie, przechowywanie, przetwarzanie i zarządzanie danymi, aby uczynić je zrozumiałymi i użytecznymi dla osób zajmujących się nimi naukowo i innych – członków projektu czy klientów. W miarę jak nauka o danych zyskuje na znaczeniu w różnych branżach, rośnie również zapotrzebowanie na wykwalifikowanych inżynierów i inżynierki danych […]

Jak stworzyć projekt w Django? Jakie popularne aplikacje korzystają z tego frameworka?

Witaj w drugiej części tutoriala do Django. Dowiesz się z niej, jak stworzyć prosty projekt przy użyciu tego frameworka, a także zobaczysz, jakie popularne aplikacje, z których korzystasz na co dzień, są na nim oparte. Jeśli natomiast obce jest Ci pojęcie Django, odsyłamy do poprzedniej części poradnika. Jak skonfigurować podstawowy projekt lub aplikację Django Zanim […]

Czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania?