Power IT Conference by STX Next za nami!

Znacie to uczucie, gdy robicie coś po raz pierwszy? Szczyptę ekscytacji, połączoną jednocześnie z nutką niepewności i lekkim zdenerwowaniem? Dokładnie takie emocje towarzyszyły nam pod koniec października, gdy po raz pierwszy w historii organizowaliśmy zewnętrzną konferencję Power IT by STX Next. Po dniu pełnym wrażeń, bogatsi o kolejne nowe doświadczenie, wiemy jedno: była to pierwsza, ale nie ostatnia zewnętrzna konferencja organizowana przez STX Next. 


Ponad 70 uczestników, sześciu prowadzących i kilkanaście osób zaangażowanych w organizację – tak pokrótce podsumować można to, co przez ostatnie kilka miesięcy działo się w naszym nowym biurze w Poznaniu. 

Od pomysłu do realizacji

Sam pomysł na organizację w Poznaniu konferencji technologicznej kiełkował w naszych głowach już od jakiegoś czasu. Przerodził się w konkretny plan w momencie przeprowadzki do nowego biura. Duża wspólna przestrzeń, łatwo dostępna kuchnia, nowoczesne otoczenie – czy nie brzmi to jak zaplecze do zorganizowania w Poznaniu konferencji, jakiej jeszcze w tym mieście nie było?

I choć mieliśmy świadomość, że będzie to nasz zewnętrzny debiut, wiedzieliśmy, że idealnie przydadzą się nasze wcześniejsze doświadczenia z organizacją takich eventów jak Tech Power Summit (coroczna konferencja wewnętrzna organizowana dla współpracowników, klientów i partnerów STX Next), webinarów, eventów z serii Has Power oraz nasze liczne wystąpienia na konferencjach w Polsce i na świecie. Nie pozostało nic, jak tylko zatrzeć ręce i wziąć się ostro do roboty. 

Godzina zero

Kilka tygodni przygotowań, spotkań i narad. Domykająca się powoli agenda i nasi wyśmienici prelegenci, zwarci i gotowi do tego, by opowiedzieć o tym, co dla nich najbardziej ciekawe. 

Na kilkanaście dni przed rozpoczęciem eventu nasza agenda była domknięta, a wśród prelegentów – poza współpracownikami STX-a – znalazł się Łukasz Langa, którego miłośnikom Pythona przedstawiać właściwie nie trzeba. Po domknięciu kwestii organizacyjnych i zaproszeniu uczestników, wiedzieliśmy jedno: wybiła godzina zero. Jesteśmy gotowi.

Power IT Conference Poznań STX Next

Sześciu wspaniałych

W jedno z październikowych sobotnich popołudni mieliśmy przyjemność gościć blisko 70 osób – miłośników kodowania, Pythona i wszystkich tych, którzy byli ciekawi tego, co przygotowali nasi prelegenci. Sala, którą na co dzień nazywamy “Social Space”, szybko zapełniła się po brzegi. Przed zgromadzoną publicznością wystąpiło sześciu mówców:

  • Łukasz Langa, który zaprezentował temat: AsyncIO + Music
  • duet Paulina Gatkowska oraz Tomasz Maćkowiak z prelekcją: The Art of Testing: Once Upon a Time in a Development Team
  • niezawodny Maciej Urbański, który tym razem pochylił się nad tematem: Having a look around – quick, but practical survey of self-localization
  • doświadczony Tomasz Maćkowiak z prelekcją: How I did not win js13kgames – or – using genetic algorithms for training neural networks
  • oraz Robert Musił, który przyjrzał się tematowi Ranting on Microfrontends
Power IT Conference Poznań STX Next

Tematyka konferencji była bardzo zróżnicowana, ale dzięki temu również i ciekawa dla wszystkich jej uczestników. Po każdym z wystąpień publiczność miała szansę na zadanie pytań, rozmowę oraz dyskusje z poszczególnymi prelegentami. 

Jak nasza pierwsza zewnętrzna konferencja została odebrana przez jej uczestników? – Bardzo podoba mi się ta konferencja – mówi Mariusz, który sobotni dzień postanowił spędzić razem z nami. – Widać wysoki poziom mówców. Jestem pod dużym wrażeniem prezentacji na temat machine learningu, to jest temat bardzo na czasie, a widać, że prelegent naprawdę żyje tym tematem i ma gigantyczną wiedzę – dodał.

Opinia Mariusza nie była odosobniona i zdecydowanie pokazała nam, że obraliśmy dobry kierunek. Wieść niesie, że nasz pierwszy Power IT to dopiero początek, a w kolejnym roku przymierzymy się do organizacji podobnych wydarzeń już nie tylko w Poznaniu. 

Power IT Conference Poznań STX Next

Prelekcje (wkrótce) online

Zainteresowanie konferencją przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jeszcze przed jej rozpoczęciem otrzymywaliśmy pytania o to, czy nagrania poszczególnych prelekcji będą dostępne online. Mamy dobre wieści: treści poszczególnych wystąpień lada moment będą dostępne na naszym kanale YouTube. Znajdziecie tam również nagrania z innych naszych wydarzeń, jak choćby wspomniana wcześniej wewnętrzna konferencja STX Next Tech Power Summit.

Oczekując na poszczególne nagrania z prelekcji, zachęcamy Was do zapoznania się z naszą krótką relacją z wydarzenia:

Do zobaczenia i usłyszenia przy najbliższej okazji!

Przeczytaj również

Najciekawsze w Wydarzenia

To nie czas na obojętność. STX Next i działania dla Ukrainy

Poziom zaskoczenia związanego z niesprowokowaną agresją Rosji można opisać na skali w tych samych wartościach, co ludzką pomoc Ukrainie w odpowiedzi na tę inwazję. Zaangażowanie, samoorganizacja i chęć pomocy przeszła oczekiwania być może nawet samych pomagających. Bo to, do czego jesteśmy zdolni, często ujawnia się właśnie podczas kryzysów. Kryzys, z którym mamy do czynienia obecnie, […]

STX Next na Just Join Olympics,
czyli turkusowe koszulki w akcji

Pierwsze wrażenie po wejściu na Stadion Leśny w Sopocie? Zielono, rześko, słonecznie, z megafonów rozlega się zaangażowany głos spikera, po murawie przechadzają się zawodnicy w kolorowych koszulkach, a pośród nich wyróżniają się turkusowe barwy STX-a  – niemal czuć wibrującą w powietrzu energię i wszechobecne podekscytowanie. Wracamy do wydarzeń z 5 września, aby przypomnieć sobie, jakim próbom […]

Hydepark: poznajmy się na nowo

Koronawirus mocno zmienił postrzeganą przez nas “normalność” i dał do zrozumienia, że wiele aspektów naszego życia zawodowego ulegnie zmianie. Część z nas przez okres wakacyjny będzie nadal pracowała z urządzonych domowych biur, a część będzie powoli wracać do tzw. “normalności” znanej nam sprzed 3 miesięcy. Powrót do biura, w którym nie było nas ponad 3 […]

Czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania?