Power IT Conference by STX Next za nami!

Znacie to uczucie, gdy robicie coś po raz pierwszy? Szczyptę ekscytacji, połączoną jednocześnie z nutką niepewności i lekkim zdenerwowaniem? Dokładnie takie emocje towarzyszyły nam pod koniec października, gdy po raz pierwszy w historii organizowaliśmy zewnętrzną konferencję Power IT by STX Next. Po dniu pełnym wrażeń, bogatsi o kolejne nowe doświadczenie, wiemy jedno: była to pierwsza, ale nie ostatnia zewnętrzna konferencja organizowana przez STX Next. 


Ponad 70 uczestników, sześciu prowadzących i kilkanaście osób zaangażowanych w organizację – tak pokrótce podsumować można to, co przez ostatnie kilka miesięcy działo się w naszym nowym biurze w Poznaniu. 

Od pomysłu do realizacji

Sam pomysł na organizację w Poznaniu konferencji technologicznej kiełkował w naszych głowach już od jakiegoś czasu. Przerodził się w konkretny plan w momencie przeprowadzki do nowego biura. Duża wspólna przestrzeń, łatwo dostępna kuchnia, nowoczesne otoczenie – czy nie brzmi to jak zaplecze do zorganizowania w Poznaniu konferencji, jakiej jeszcze w tym mieście nie było?

I choć mieliśmy świadomość, że będzie to nasz zewnętrzny debiut, wiedzieliśmy, że idealnie przydadzą się nasze wcześniejsze doświadczenia z organizacją takich eventów jak Tech Power Summit (coroczna konferencja wewnętrzna organizowana dla współpracowników, klientów i partnerów STX Next), webinarów, eventów z serii Has Power oraz nasze liczne wystąpienia na konferencjach w Polsce i na świecie. Nie pozostało nic, jak tylko zatrzeć ręce i wziąć się ostro do roboty. 

Godzina zero

Kilka tygodni przygotowań, spotkań i narad. Domykająca się powoli agenda i nasi wyśmienici prelegenci, zwarci i gotowi do tego, by opowiedzieć o tym, co dla nich najbardziej ciekawe. 

Na kilkanaście dni przed rozpoczęciem eventu nasza agenda była domknięta, a wśród prelegentów – poza współpracownikami STX-a – znalazł się Łukasz Langa, którego miłośnikom Pythona przedstawiać właściwie nie trzeba. Po domknięciu kwestii organizacyjnych i zaproszeniu uczestników, wiedzieliśmy jedno: wybiła godzina zero. Jesteśmy gotowi.

BlogSTX-3.jpg

Sześciu wspaniałych

W jedno z październikowych sobotnich popołudni mieliśmy przyjemność gościć blisko 70 osób – miłośników kodowania, Pythona i wszystkich tych, którzy byli ciekawi tego, co przygotowali nasi prelegenci. Sala, którą na co dzień nazywamy “Social Space”, szybko zapełniła się po brzegi. Przed zgromadzoną publicznością wystąpiło sześciu mówców:

  • Łukasz Langa, który zaprezentował temat: AsyncIO + Music
  • duet Paulina Gatkowska oraz Tomasz Maćkowiak z prelekcją: The Art of Testing: Once Upon a Time in a Development Team
  • niezawodny Maciej Urbański, który tym razem pochylił się nad tematem: Having a look around – quick, but practical survey of self-localization
  • doświadczony Tomasz Maćkowiak z prelekcją: How I did not win js13kgames – or – using genetic algorithms for training neural networks
  • oraz Robert Musił, który przyjrzał się tematowi Ranting on Microfrontends
BlogSTX-5.jpg

Tematyka konferencji była bardzo zróżnicowana, ale dzięki temu również i ciekawa dla wszystkich jej uczestników. Po każdym z wystąpień publiczność miała szansę na zadanie pytań, rozmowę oraz dyskusje z poszczególnymi prelegentami. 

Jak nasza pierwsza zewnętrzna konferencja została odebrana przez jej uczestników? – Bardzo podoba mi się ta konferencja – mówi Mariusz, który sobotni dzień postanowił spędzić razem z nami. – Widać wysoki poziom mówców. Jestem pod dużym wrażeniem prezentacji na temat machine learningu, to jest temat bardzo na czasie, a widać, że prelegent naprawdę żyje tym tematem i ma gigantyczną wiedzę – dodał.

Opinia Mariusza nie była odosobniona i zdecydowanie pokazała nam, że obraliśmy dobry kierunek. Wieść niesie, że nasz pierwszy Power IT to dopiero początek, a w kolejnym roku przymierzymy się do organizacji podobnych wydarzeń już nie tylko w Poznaniu. 

BlogSTX-4.jpg

Prelekcje (wkrótce) online

Zainteresowanie konferencją przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jeszcze przed jej rozpoczęciem otrzymywaliśmy pytania o to, czy nagrania poszczególnych prelekcji będą dostępne online. Mamy dobre wieści: treści poszczególnych wystąpień lada moment będą dostępne na naszym kanale YouTube. Znajdziecie tam również nagrania z innych naszych wydarzeń, jak choćby wspomniana wcześniej wewnętrzna konferencja STX Next Tech Power Summit.

Oczekując na poszczególne nagrania z prelekcji, zachęcamy Was do zapoznania się z naszą krótką relacją z wydarzenia:

Do zobaczenia i usłyszenia przy najbliższej okazji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Najciekawsze w Wydarzenia

Druk przyłbic w pilskim STX Next: jak to się zaczęło?

Nie od dziś znane są nam fakty dotyczące szeroko wykorzystywanych właściwości druku 3D. Ale czym on właściwie jest i na czym polega jego “moc” w obecnych czasach? Otóż dany obiekt drukowany jest warstwa po warstwie za pomocą różnych materiałów oraz różnych technologii. W taki sposób otrzymać możemy każdy odpowiednio zaprogramowany wcześniej model. Silny team z […]

STX Next Dev Academy: cenna lekcja nauczania

Czy w 6 sobót można z junior developera stać się zaklinaczem Pythona? Można, jeśli uczysz się od najlepszych praktyków, którzy wiedzą na czym naprawdę warto się skupić, tworząc kod, którego nie powstydzi się żaden programista! W STX Next wierzymy, że jednym z przywilejów bycia ekspertem jest nie tylko posiadanie wiedzy, ale przede wszystkim możliwość dzielenia […]

Rok 2019 w STX Next | Plan wykonany w 200%

Ponad 150 nowych osób dołączających do STX-a, prawie tyle samo eventów wewnętrznych i zewnętrznych organizowanych przez firmę. Do tego długo oczekiwane przenosiny naszej siedziby w Poznaniu do nowej lokalizacji, pierwszy event z serii Has Power za granicą, otwarcie oddziału firmy w Holandii, a także pierwsza, zewnętrzna konferencja IT Power Summit. Rok 2019 był dla nas […]

Czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy!