Porozmawiajmy o IT | Jak zbudować software house?

– Biznes software-house’owy to przede wszystkim ludzie […]. Wraz ze wzrostem firmy coraz bardziej polegamy także na procesach, zwracamy mocną uwagę na kulturę naszej pracy – mówi w wywiadzie dla Krzysztofa Kempińskiego Maciej Dziergwa, CEO STX Next. 

Słyszeliście o podcaście Krzysztoda Kempińskiego – Porozmawiajmy o IT? Jeśli nie, na pewno niebawem o nim usłyszycie. Krzysztof, ekspert branży IT, działa w niej od 2005 roku, zajmując się web developmenetem i zarządzaniem działami IT.

porozmawiajmyoit.png

Poza pracą zawodową prowadzi podcast, kanał na YouTube’ie oraz blog programistyczny, szerząc nie tylko swoją wiedzę związaną z developmentem, ale także zapraszając do rozmów osoby związane z szeroko rozumianym rynkiem IT. 

Jednym z tematów, o których Krzysiek zdecydował się porozmawiać, jest budowanie od podstaw software house’u. Znalazł też idealnego rozmówcę: o swoich sukcesach, porażkach, pomysłach i szansach na rozwój opowiedział CEO STX Next, Maciek Dziergwa.

Czym jest software house? Czy musi on mieć specjalizację? Od czego rozpocząć budowę firmy i jak uniknąć pułapek związanych z biznesem? Wreszcie – czy każdy programista lubi pracować w software house? Jakie znaczenie mają ludzie tworzący firmę, ich kultura pracy i procesy, które codziennemu funkcjonowaniu towarzyszą. Kogo warto zatrudnić jako pierwszego, jak radzić sobie w bieżących sytuacjach i reagować na zmieniający się rynek? 

Na te – i wiele innych kwestii – kilka tygodni temu odpowiedział Maciej. Dziś możemy zaprezentować efekty rozmowy. Chwytajcie więc kawę i… zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Najciekawsze w Pozostałe

STX Next i gra planszowa ‘Łódzki Pan’

Czy słyszeliście o nowej grze planszowej “Łódzki Pan”?  Dzięki niej można poczuć się jak XIX-wieczny fabrykant, nabywać i sprzedawać łódzkie przedsiębiorstwa i co najważniejsze poznać historię Łodzi. Przebieg gry W trakcie gry gracze mogą wcielić się w bohatera związanego z Łodzią: Juliana Tuwima, Jadwigę Andrzejewską czy Władysława Reymonta. Po wyborze figurki, gracze poruszają się po Łodzi, […]

Rok 2019 w STX Next | Plan wykonany w 200%

Ponad 150 nowych osób dołączających do STX-a, prawie tyle samo eventów wewnętrznych i zewnętrznych organizowanych przez firmę. Do tego długo oczekiwane przenosiny naszej siedziby w Poznaniu do nowej lokalizacji, pierwszy event z serii Has Power za granicą, otwarcie oddziału firmy w Holandii, a także pierwsza, zewnętrzna konferencja IT Power Summit. Rok 2019 był dla nas […]

React Native: 10 pytań do eksperta

– Moja droga do roli developera, a potem konsultanta React Native? Jak to zwykle bywa, o wszystkim zdecydował szczęśliwy zbieg okoliczności i praca przy projekcie, w którym CTO polecił właśnie tę technologię. Aktualnie mam za sobą dziesiątki projektów i wiem jedno: to był zdecydowanie dobry wybór – mówi Bartek Klukaczewski, który w STX Next pełni rolę Konsultanta […]

Czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy!