Pięć rzeczy, których prawdopodobnie nie wiesz o pracy w STX Next

Widzisz ogłoszenie STX Next, a może spotykasz się z nami na którymś z organizowanych eventów albo rozmawiamy ze sobą na Targach Pracy. Rozmawiasz, przeglądasz materiały, widzisz uśmiechnięte osoby, zachęcające do tego, by do firmy dołączyć. Zaraz, zaraz – myślisz: książki przecież nie ocenia się tylko po okładce! Coś o tym wiemy! Przekonaj się, co drzemie w środku!


W zespole siła

I to nie żaden frazes. Zespół to podstawowa jednostka funkcjonowania STX-a – nieważne, czy mówimy o teamie developerskim, sprzedażowym, marketingowym, finansowym, managerskim czy rekruterskim. Nie bawimy się w outsourcing, współpracujemy bezpośrednio, a przede wszystkim partnersko z naszymi klientami. Rozmawiając z potencjalnym klientem, oferujemy zespół developerski oraz nasze doświadczenie – wierzymy, że to właśnie w zgranych zespołach drzemie ogromny potencjał!

Nie pracujemy także na open space – każda z naszych lokalizacji ma wyodrębnione pokoje, w których toczy się projektowe życie. Zawsze w ramach zespołu koncentrujemy się na jednym projekcie – nie musisz więc obawiać się o to, że będziesz zajmował się kilkoma projektami w tym samym czasie.

Dbamy także o integrację zespołów oraz oddziału – raz do roku organizujemy imprezę oddziałową, w każdym miesiącu zaś ze swoim zespołem możesz skorzystać z budżetu integracyjnego. To od Ciebie i Twojego zespołu zależy to, na co budżet wykorzystasz.


Tworzymy kod doskonały

Jeśli spojrzeć by na poziom doświadczenia osób współpracujących z STX-em, na pewno wychodzimy poza średnią. Większość osób, z którymi nawiązujemy współpracę, to doświadczeni Testerzy, Developerzy, Scrum Masterzy, Product Ownerzy – ta sama zasada tyczy się także pozostałych ról.

Jeśli nawiązujemy współpracę z osobami z mniejszym doświadczeniem, dostrzegamy ich duży potencjał i chęć nauki od bardziej doświadczonych współpracowników. A wszystko to po to, by tworzyć… kod doskonały. Kod, który doceniają nie tylko współpracownicy, ale i nasi klienci – opinie w niezależnym serwisie Clutch nie biorą się znikąd…

Jesteśmy pasjonatami programowania, a pojęcie Software Craftsmanship nie jest nam obce. Swoją wiedzą dzielimy się wewnątrz firmy (Lighting Talks, gildie), a także poza nią (eventy z cyklu Has Power, prelekcje podczas największych konferencji Pythonowych w Polsce oraz na świecie, wspieranie lokalnych społeczności skupionych wokół metodyk zwinnych, Pythona czy JS-a).

Raz do roku spotykamy się na Tech Summicie – konferencji skoncentrowanej na technologiach, które są nam bliskie. W tym roku koncentrujemy się na wdrażanych do STX-a nowych technologiach – React Native. Blockchain czy Machine Learning – relacje z naszych prelekcji będzie można zobaczyć na naszym youtube’owym kanale.


Dbamy o ciągły rozwój

Wierzymy w kulturę feedbacku. Regularnie zbieramy feedback w każdym z oddziałów, szukając nie tylko informacji zwrotnej, ale i miejsca na usprawnienia. Jeśli coś nie działa tak jak powinno albo może działać lepiej, chcemy o tym wiedzieć i to zmienić. W myśl zasady, że kto się nie rozwija ten… się cofa.

Dwa razy do roku spotykamy się na rozmowach Growth Review, podsumowując to, co wydarzyło się przez ostatnie 6 miesięcy oraz planując kolejne tygodnie i miesiące. Otwarcie rozmawiamy o tym, co udało się osiągnąć, a jakie plany trzeba odłożyć na najbliższą przyszłość.

Wciąż udoskonalamy nasz proces Onboardingu nowego współpracownika – bez względu na to, ile osób do nas dołącza, organizujemy szczegółowe wdrożenia do firmy i jej procesów – napierw podczas 1-dniowej wizyty w Poznaniu, później w poszczególnych oddziałach. Celowo nie skracamy czasu onboardingu, bo wiemy, jak dużą wartość wnosi zrozumienie tego, jak działa firma i jej zespoły.

Wdrażamy nowe technologie! Chcemy otworzyć się na możliwości, jakie dają języki, w których czujemy się mocni. Pojawienie się w firmie takich technologii jak Machine LearningBlockchainServerless czy React Native to nie przypadek!


Stawiamy na transparentność

Mamy jasne ścieżki kariery, a nasze wynagrodzenie oparte jest na tzw. Salary Formula – pewnym wzorze matematycznym, który w jasny i klarowny sposób określa kwotę, która przysługuje Tobie w związku ze współpracą z STX Next.

Kalkulator, o którym mowa, jest dostępny dla każdego współpracownika STX-a – umożliwia także symulację przyszłych zarobków, związanych z osobistym rozwojem, zbieraniem doświadczenia czy awansem.

Jeśli wprowadzamy zasady współpracy, są one spójne dla wszystkich wszędzie tam, gdzie reguła może mieć swoje zastosowanie: mamy przejrzyste zasady korzystania z budżetu szkoleniowego, a nasi klienci wiedzą dokładnie, w jaki sposób zostały wykorzystane ich pieniądze – jeśli transparentność, to tylko na wysokim poziomie!


Dbamy o win-win

Jak mawia profesor Blikle, dobry interes to interes wspólny dla obu stron – w rozmowach ze współpracownikami oraz klientami stawiamy mocno na zasadę win-win. Jeśli jakiekolwiek rozwiązanie jest korzystne tylko dla jednej strony, nie jest to dla nas opcja, którą chcemy wdrażać.

Nieważne, czy rozmawiamy z potencjalnym czy obecnym klientem lub współpracownikiem – w każdej sytuacji, która tego wymaga, staramy się ustalić zasady, dzięki którym obie strony na nich zyskają. I tego zawsze się trzymamy!

Przeczytaj również

Najciekawsze w Praca w STX Next

Nasz przepis na skuteczne wdrożenie Junior Developerów – STX Next Crash Course

Wejście do nowej organizacji, pierwsza praca czy zmiana pracy w momencie, gdy nie ma się jeszcze dużego doświadczenia, może być bardzo stresujące. Wszyscy doskonale pamiętamy swoje pierwsze zawodowe kroki, dlatego w STX Next bardzo mocno stawiamy na wysokiej jakości proces wdrożenia. W tym celu właśnie powstał STX Next Crash Course dla Junior Developerów, co jest […]

Praca Solutions Architecta oczami Produktowca

Jarek Feith pracuje z nami od kilku miesięcy jako Product Solutions Consultant. Swoim wieloletnim doświadczeniem produktowym wspiera Solutions Architectów – programistycznych ekspertów do zadań specjalnych. Jak wygląda ta współpraca oczami Jarka? O tym możecie przeczytać poniżej: Standardowa ścieżka kariery dla senior developera to najczęściej przejście na poziom zarządzania działem, zespołem – generalnie praca bardziej z […]

REST API w Pythonie: Flask czy FastAPI?

Tworzenie aplikacji internetowych, a w tym REST API, to chleb powszedni backend developerów. Dlatego praca z frameworkiem webowym powinna być szybka i prosta. Microframeworki to bardzo dobry start dla małych projektów, MVP czy nawet dużych aplikacji, które potrzebują REST API – a do nich zaliczają się m.in.: Flask i FastAPI. Flask jest jedną z najpopularniejszych […]

Czytaj więcej

Kontakt

Masz pytania?