wrocław

O biurze

Wrocławski STX Next od zawsze mieścił się w centrum Wrocławia - aktualnie znajduje się blisko Rynku, w sąsiedztwie nowoczesnej Filharmonii i przedwojennej Fosy Miejskiej.

Wrocławski STX Next

We Wrocławiu pojawiliśmy się stosunkowo niedawno, za sprawą jednego z Python Developerów, który współpracował z STX-em zdalnie. Pomysł szybko przerodził się w prezentację, plan, a później zestaw konkretnych działań, które doprowadziły do powstania wrocławskiej siedziby.

Programistyczny duch Wrocławia ani na minutę nie dał zwątpić, że to jest idealne miejsce na drugą siedzibę Pythonowego Software House, który dotychczas przez prawie 9 lat zapuszczał swoje korzenie w Poznaniu.

Oddział jest prowadzony przez dwójkę doświadczonych managerów, Jakuba Stadnika pełniącego rolę Head of Service Delivery oraz Karinę Klimczak, Service Delivery Managera.

Wrocławski STX liczy obecnie 70 osób i jest ciągle w poszukiwaniu pasjonatów technologii, zwinności i jakości oprogramowania.

W przerwach zaglądamy do chill roomu, aby zagrać mecz w piłkarzyki, darta lub wypróbować moce naszej lokalnej drukarki 3D.

Eksperymentujemy też w trakcie wyjść integracyjnych, wybierając coraz to ciekawsze i bardziej nietypowe aktywności jak np. rzucanie siekierami czy przejście najtrudniejszych tras w parku linowym.

STX Next to są przede wszystkim ludzie. Poznaj część naszego wrocławskiego zespołu oraz to, co jest dla nas ważne w codziennej współpracy i kulturze organizacyjnej.

Python Developer
Krzysiek Kołek

STX Next to miejsce, jakiego od dawna szukałem - silna marka ze stabilną pozycją na rynku i mnóstwem projektów, a w środku niemalże rodzinna atmosfera jak w małym start-upie. Z pracy zdalnej korzystam rzadko (mimo 70 km do biura), bo nic nie zastąpi wspólnych wypadów na kawę, pogaduch zawsze i o wszystkim, czy codziennego meczu w piłkarzyki. Nie sposób też nie wspomnieć o corocznym weekendowym wyjeździe integracyjnym oraz o Owocowych Poniedziałkach... i Wtorkach, Środach, Czwartkach oraz Piątkach!

Tech Lead&Full-Stack Developer
Marek Bryling

STX Next to miejsce ze świetną atmosferą, gdzie mogę jednocześnie zdobywać nową wiedzę i dzielić się tą, którą już mam. Pracuję tutaj, bo firma naprawdę zapewnia równowagę między pracą a resztą życia. Pierwszą rzeczą, którą robię po przyjściu do pracy to kawa, a zaraz po niej druga :)

Scrum Master
Krzysiek Jabłoński

STX Next to fantastyczni ludzie, z którymi tworzysz zespół, poznajesz własne możliwości a stąd już tylko krok do kreowania rzeczywistości. W codziennej pracy najbardziej lubię realny wpływ na to jak wygląda moja praca, bezpośrednią i otwartą komunikację oraz poranną kawę z zespołem. Pracuję w STX-ie bo poza rozwojem zawodowym, cenię sobie również elastyczność pracy mającą fundamentalny wpływ na work-life-family balance.

Head of Service Delivery
Marcin Zabawa

STX Next to miejsce, gdzie dobry pomysł jest więcej wart niż stare reguły, merytoryczny argument triumfuje nad hierarchią, a techniczne mistrzostwo wzbudza powszechny szacunek. Od pierwszych tygodni pracy STX oczekuje ode mnie odpowiedzialności, inicjatywy i samodzielności - po prostu traktuje mnie jak dorosłego człowieka, nie ubezwłasnowolniony trybik kręcący się według niekwestionowalnych zasad. To jest to, czego zawsze szukałem.

Python Developer
Gosia Staniszewska

Współpracuję z STX-em, bo jest to firma, która dała mi możliwość wyboru kierunku, w którym chcę się rozwijać. Udało mi się jak do tej pory pracować w trzech rolach - testerki, automatyka testów i programistki. Lubię swobodną atmosferę i płaską strukturę, jaką można tu zastać. STX umożliwia także osiągnięcie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, o czym świadczy fakt, że można tu spotkać nie tylko specjalistów IT, ale też rodziców, osoby działające charytatywnie, nurków, wspinaczy, pianistów, perkusistki, fotografki...

Team Lead&Full-Stack Developer
Iwo Garwoliński

STX Next to firma stawiająca wiele wyzwań i dająca równie wiele możliwości. Można doświadczyć pracy z klientami korporacyjnymi a także ze start-upami co rozwija nie tylko umiejętności techniczne, ale także soft skille. Kultura feedbacku daje możliwość spojrzenia na swoją karierę z dystansu i na odpowiednie nią kierowanie. Mój zespół to interesujący i zdolni ludzie, którzy wspólnie dążą w tym samym kierunku. Dodatkowo są mega zabawni! Pierwsza rzecz, którą robię po przyjściu do pracy to: kawka z przyzwyczajenia i szybki pojedynek w piłkarzykach na pobudzenie.

Nadchodzące eventy

Wydarzenia

Wspólne śniadania, craftowe czwartki, integracje większe i mniejsze - zobacz jakie wydarzenia organizujemy we wrocławskim oddziale, jak się integrujemy i jak spędzamy swój pozaprojektowy czas.

Planszówki

We wrocławskim oddziale mamy sporo fanów gier planszówkowych - co parę miesięcy spotykamy się, aby zbudować tunel prowadzący do złota w Sabotażyście, pograć w skojarzenia w Dixit czy zbudować osady w Osadnikach z Catanu.

Integracje większe i mniejsze

Nie samą pracą człowiek żyje - często widzimy się na integracjach zespołowych, większych imprezach oddziałowych, a raz w roku zakładamy garnitury i wieczorowe sukienki, aby wspólnie z klientami celebrować STX Next Summit.

Craftowe Czwartki

Lubimy dzielić się wiedzą i często robimy to wewnętrznie, wśród swoich. Craftowe czwartki to cykl spotkań koncentrujących się na dobrych praktykach programistycznych, technikach i metodach pracy z kodem oraz podejściu software craftsmanship.

Angel Updates

Co się dzieje w projekcie kolegi? Dołącza nowy klient za miesiąc? Będzie sesja zdjęciowa? Zaczynamy nowy cykl wydarzeń wewnętrznych? Na te oraz inne pytania odpowiada w trakcie comiesięcznych Angel Update Head of Service Delivery wrocławskiego oddziału - Marcin Zabawa.

wroc.py

Od początku 2018 roku, za inicjatywą jednego z naszych Senior Developerów, zaangażowaliśmy się we wsparcie organizacyjne oraz merytoryczne wrocławskiej społeczności Pythonistów - wroc.py. Co jakiś czas gościmy uczestników meetupu we wrocławskiej siedzibie i wspieramy ją wiedzą i doświadczeniem naszych SuperBohaterów!

Kulturalny STX

Raz w miesiącu sprawdzamy repertuar w lokalnych kinach i wybieramy się na wspólne oglądanie najnowszych perełek kinowych.

Dowiedz się więcej o naszych wydarzeniach na blogu

Kontakt

Masz pytania?

Senior Talent Attraction & Acquisition Specialist

Olga Zwolińska