łódź

O biurze

Nasze łódzkie biuro jest bardzo… łódzkie! Główny korytarz nawiązuje do ul. Piotrkowskiej, a nasze pokoje projektowe i sale konferencyjne - do Białej Fabryki, EC1, Stajni Jednorożców czy Manufaktury.


Łódzki STX Next

Łódzki oddział powstał w marcu 2016 roku. Na początku zespół liczył kilkanaście osób, natomiast dziś jest nas już ponad pięćdziesiąt.

W lipcu 2018 roku zmieniliśmy lokalizację, przenosząc się do nowego, komfortowego i przestrzennego biura, którego sercem jest duża kuchnia, w której zawsze jest czas i miejsce na krótką rozmowę z koleżankami i kolegami z innych zespołów.


Przerwy w pracy wykorzystujemy na grę w piłkarzyki, a po godzinach często spotykamy się na planszówkach, piątkowym drinku czy warsztatach gitarowych - każdy znajdzie coś dla siebie!

Wśród naszych kolegów i koleżanek jest także spora grupa wegan, która często organizuje nam wegańską ucztę: wegańskie hot dogi, burgery czy falafele :)


Oddział jest prowadzony przez dwójkę doświadczonych managerów: Norberta Lehmanna, Head of Service Delivery, i Michała Szydłowskiego, Service Delivery Managera.

STX Next to są przede wszystkim ludzie. Poznaj część naszego łódzkiego zespołu oraz to, co jest dla nas ważne w codziennej współpracy i kulturze organizacyjnej.

Python Developer
Dawid Dutkiewicz

Pracuję w STX Next, bo cenię różnorodność projektów, work-life balans i rozwój zawodowy. STX to przede wszystkim brak korpo-głupot. W codziennej pracy najbardziej lubię możliwość uczenia się od bardziej doświadczonych kolegów. Mój team to miks fantastycznych ludzi z różnych dziedzin. Nigdy nie zapomnę kiedy jako cel roczny zaproponowano mi zadbanie o zdrowie :) Pierwsza rzecz, którą robię po przyjściu do biura, to... zalogować się, sprawdzić slacka i kawa przed pierwszym git pull :)

Senior Python Developer
Piotr Podgórski

Dla mnie najważniejsze w STX Next są zwinność i fakt, że mam raczej liderów, niż szefów. Słuchają, są otwarci na zmiany i zachęcają do doskonalenia w każdej dziedzinie, szukając jednocześnie sposobów na wykorzystanie umiejętności w organizacji. Strategia win-win jest prawdziwa. Mógłbym wymieniać jeszcze długo, ale i tak byście mi nie uwierzyli. Sam bym sobie nie uwierzył, gdybym tu nie pracował.

Senior Full-stack Developer
Dawid Ryczko

Mam poczucie, że w STX-ie każda osoba się liczy i ma wpływ na to, co się dzieje wokół niej. Twoje pomysły, działania i usprawnienia zawsze są wysłuchane, a jeśli wszyscy się na to zgodzą - wdrażane. Bardzo podoba mi się “płaska” struktura firmy i to, że w teamie każdy ma prawo decydować. Okazuje się, że STX-owy team nie potrzebuje team lidera, ani ciągłej kontroli. Potrafi sam się organizować, zarządzać i realizować projekty dla klienta, a wszystko to robi bez stresu i w świetnej atmosferze.

Senior Python Developer
Kamil Kierzkowski

Aplikując do STX-a byłem sceptycznie nastawiony, do tej pory miałem negatywne doświadczenia związane z pracą w Software House. Profesjonalny proces rekrutacyjny wraz z super rozmową rekrutacyjną spowodowały, że postanowiłem spróbować. W styczniu 2020 minęły dwa lata odkąd jestem w STX Next i z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że rozpoczęcie tu pracy było jedną z lepszych decyzji jakie podjąłem. Ludzie i atmosfera w tej firmie są niepowtarzalne!

Software Tester
Katarzyna Dygas

Pracuję w STX NEXT, bo uwielbiam atmosferę panującą w pracy. Tą firmę tworzą ludzie, którzy się wspierają i cenią sobie profesjonalizm, rozwój osobisty, a także swobodę i elastyczność.

Nadchodzące eventy

Wydarzenia

Hackathony, warsztaty gitarowe, Trambambula, integracje większe i mniejsze - zobacz jakie wydarzenia organizujemy w łódzkim oddziale jak spędzamy swój pozaprojektowy czas.

Hackathony

Łódzki oddział umie dobrze się bawić nie tylko na wspólnych wyjściach integracyjnych, a również w trakcie hackathonów, kiedy to mamy okazję pogłówkować i pobawić się nieużywanymi w projektach bibliotekami, językami, a też poznać nowe odnogi technologiczne.


Planszówkowo

Regularnie co miesiąc spotykamy się na legendarnych już STX-owych wieczorach planszówkowych.


Movember

Za inicjatywą jednego z naszych specjalistów, tradycją stały się coroczne spotkania i gościna fundacji Kapitan Światełko. Rozmawiamy wówczas o profilaktyce męskich chorób nowotworowych, organizujemy konkurs na najlepszego wąsa i przeprowadzamy zbiórkę charytatywną.


Warsztaty gitarowe

Zainteresowania oraz hobby łódzkich STX-owiczów często podrzucają nam ciekawe pomysły na pozaprojektowe aktywności. Jednym z takich przykładów są cykliczne już spotkania, na których uczymy się gry na gitarze od podstaw. Wymagane jest jedynie własne wiosło :)


Meetupy Pythonowe i nie tylko

Jesteśmy blisko społeczności programistycznych, dlatego co jakiś czas bierzemy udział w meetupach branżowych. Dzielimy się wiedzą z zakresu Pythona, JavaScript czy obszaru Blockchain - zarówno lokalnie, jak i na eventach ogólnopolskich i europejskich.


Trambambula

Raz do roku organizujemy nasz Oddziałowy Turniej Piłkarzyków Stołowych, zarówno dla tych mniej, jak i bardziej doświadczonych adeptów tego sportu. Nasz stół do piłkarzyków przeżył również Hackathon, w trakcie którego tworzyliśmy elektroniczny licznik punktów bazujący na Raspberry Pi Zero.


Integracje większe i mniejsze

Łódzka ekipa bardzo lubi się integrować! Średnio raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące organizujemy wspólne wyjścia lub imprezy w biurze. Do legendarnych już należą wieczory planszówkowe (np. Poker czy MTG) oraz piątkowe drinki po pracy. Raz do roku wyjeżdżamy na dwudniowy wyjazd integracyjny, gdzie przy różnych aktywnościach jak kajaki, frisbee czy podchody poznajemy się lepiej i wspólnie bawimy.

Dowiedz się więcej o naszych wydarzeniach na blogu

Kontakt

Masz pytania?

Talent Attraction & Acquisition Specialist

Nada Markov