IT / Programowanie / Python

wroc.py #64 in STX Next Wrocław

Mar 03

19:00 - 21:30

Ul. Krupnicza 13, 50-075 Wrocław

Nie po raz pierwszy mamy przyjemność gościć w naszym biurze wrocławską społeczność fanów Pythona! Sprawdźcie co tym razem na Was czeka!

Agenda

  • Olga Pawłowicz z prezentacją “Zastosowaniue Reinforcement Learningu do gry w brydża w otwarte karty”
  • Dominik Wroński z lightning talkiem pt. Which conference to attend and how to take most of it?

1. Olga Pawłowicz – programistka Python z STX Next opowie o “Zastosowaniu Reinforcement Learningu do gry w brydża w otwarte karty”

Opis:
Sztuczna inteligencja do gry w brydża to problem złożony, dla którego ciężko określić algorytm przeszukiwania. Z zadaniem opracowania komputerowego gracza w brydża naukowcy mierzą się już od lat, ciągle bezskutecznie. W ramach pracy magisterskiej podjęłam próbę rozwiązania problemu gry w brydża w otwarte karty z użyciem uczenia ze wzmocnieniem (Reinforcement Learning). Podczas prezentacji przedstawię podstawy reinforcement learningu oraz pokażę jak użyłam tej metody do implementacji komputerowego gracza w brydża.

O autorze:
Programistka z prawie pięcioletnim stażem. Przygodę z programowaniem rozpoczęłam na Politechnice Wrocławskiej, potem pracowałam przy embedded, jednak dość szybko stwierdziłam, że wolę raczej programowanie webowe. Aktualnie pracuję przy webowych API. Zainteresowanie sztuczną inteligencją pojawiło się jeszcze na studiach magisterskich i staram się je rozwijać w ramach wolnego czasu.

2. Dominik Wroński – główny organizator wroc.py – wystąpi z krótkim lightning talkiem na temat “Which conference to attend and how to take most of it?”.

Agenda

  • Olga Pawłowicz z prezentacją “Zastosowaniue Reinforcement Learningu do gry w brydża w otwarte karty”
  • Dominik Wroński z lightning talkiem pt. Which conference to attend and how to take most of it?

Faq

Gdzie mogę zapisać się na wydarzenie?

Zapisy są na wroc.py zawsze są prowadzone na stronie meetup.com. Pod tym linkiem znajdziesz zapisy na to wydarzenie: https://www.meetup.com/pl-PL/wrocpy/events/fzctlrybcfbfb/. Liczba miejsc jest ograniczona.

Czy na wroc.py trzeba będzie zabrać swój komputer?

Nie, spotkanie nie ma charakteru warsztatów.

Czy przewdidzany jest poczęstunek?

Oczywiście, zadbamy o przekąski i napoje dla wszystkich uczestników.

Czy będzie czas na networking?

Jak najbardziej. Między wystąpieniami przewidziana jest przerwa, a także po prelekcjach będzie czas na wymianę opinii z pozostałymi uczestnikami.

Kontakt

Masz pytania?